Rize Valisi Çeber’den Rizeli İş İnsanlarına Özel Mektup

Rize Valisi Kemal Çeber adına Rizeli iş insanlarına ve gönüllülere, eğitime sağlayabilecekleri desteklere öncülük etmek amacıyla birer mektup gönderildi.

Rize Valisi Çeber’den Rizeli İş İnsanlarına Özel Mektup
Rize Valisi Çeber’den Rizeli İş İnsanlarına Özel Mektup admin

Rize Valisi Kemal Çeber adına Rizeli iş insanlarına ve gönüllülere, gönderilen mektupta Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonunda okulların finansman yöntemlerini çeşitlendirmek amacıyla eğitime ve okullara bağış yapacak kişilerin farklı miktar, tema ve yöntemle bağış yapabilmesine imkân sağlanacağı ifade edildiğine yer verilerek, “İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Rize'de eğitimin niteliğinin artırılması ve 2023 Eğitim Vizyonunda öngörülen hedeflerin gerçekleştirilebilmesi için merkezî bütçeden sağlanan finansmanın yanında zaman zaman ek finansmana da ihtiyaç duyulmaktadır. Bunun için, Sayın Valimizin adıyla hazırlanan bir mektupla Rizeli iş insanlarına ve gönüllülere ulaşılıp sağlayabilecekleri desteklere öncülük edilmesi planlanmıştır.” denildi.

Desteklerden elde edilecek kaynakların, okulların yapım, bakım, onarım ihtiyaçlarının dışında her okulun kendi şartlarında gelişimini desteklemek adına;

yenilikçi fikirler,

projeler,

gezi-gözlem ve incelemeler,

tasarım beceri atölyeleri,

sosyal kültürel ve sportif etkinlikler

için kullanılacağı kaydedilen mektupta, ayrıca gönüllü olarak destek sağlayacak iş adamlarının, isterlerse belirli bir okulun özel bir ihtiyacını karşılamak üzere şartlı destek yapabilmesine imkân tanınacağına yer verildi.

Mektubun son bölümünde ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerine yer verilerek, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Evliya Çelebi'nin torununa benzettiği Rizeliler için söylediği ‘Ülkemizin dört bir yanına ve dünyaya dağılmışlar ama asla köklerinden kopmamışlardır. Doydukları yeri sahiplenmişler ama doğdukları yeri unutmamışlardır.’ sözünden alınan güvenle en ufak miktarların bile karşılık bulacağı destekler için hazırlanan mektupla birlikte Milli Eğitim Müdürlüğümüzün Tanıtım CD'si ve Türk Telekom Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin hazırladığı ‘Rize Türküleri Albümü’ de gönderilmektedir.” ifadeleri kullanıldı.

İŞTE O MEKTUP:

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Kupada 3. eleme turu maç programı açıklandı
Kupada 3. eleme turu maç programı açıklandı