Çay, Turizm ve Yaz Sporları Festivali Kortej Yürüyüşüyle Devam Etti

Rize Belediyesi 30. Uluslararası Rize Çay, Turizm ve Yaz Sporları Festivali kapsamında 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanından başlatılan kortej yürüyüşüne katılım yoğun oldu.

Çay, Turizm ve Yaz Sporları Festivali Kortej Yürüyüşüyle Devam Etti
Çay, Turizm ve Yaz Sporları Festivali Kortej Yürüyüşüyle Devam Etti admin

Dünya’nın çeşitli ülkelerinden ve ülkemizin çeşitli illerinden gelen halk oyunları ekiplerinin yanı sıra, Rize Motosiklet Derneği, Genç Yeşilay Topluluğu ve vatandaşların da eşlik ettiği kortej yürüyüşüyle festival alanına ulaşıldı.

Rize Belediyesi’nin organizesinde düzenlenen yürüyüşe, Vali Yardımcısı Selçuk Köksal, Rize Belediye Başkan Yardımcıları Muhittin Aydın Bilsel, Kemal Genç, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Belediye Meclis Üyesi Festival Komite Başkanı Saffet Kopuz, İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Hocaoğlu, daire müdürleri, sporcular ve vatandaşlar katıldı.

Yürüyüşün ardından Uluslararası Rize Çay, Turizm ve Yaz Sporları Festivaline destek veren sponsorlara Rize Belediyesi tarafından plaket verildi. Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin’in il dışı programı dolayısıyla katılamadığı etkinlikte, katkı sağlayan sponsor firma temsilcilerine plaketleri Belediye Başkan Vekili Muhittin Aydın Bilsel tarafından takdim edildi.

Plaket törenin ardından Türkiye ve yabancı ülkelerden şehrimize gelen halk oyunları ekiplerinin gösterileri sahne aldı. Gösterilerin ardından, sahne alan Karadeniz sanatçısı Volkan Arslan alanı dolduran yüzlerce vatandaşı eğlendirdi. Birbirinden güzel şarkıların seslendirildiği konserde, vatandaşlar kemençe ve tulum çalgıları eşliğinde horon oynadılar.

Etkinlikte bir selamlama konuşması gerçekleştiren Belediye Başkan Vekili Muhittin Aydın Bilsel, ilimizde yapılan 30. Uluslararası Rize Çay, Turizm ve Yaz Sporları Festivaline öncülük eden, destek veren ve katılım sağlayan herkese teşekkür ederek, bu gibi organizasyonların ilimizin tanıtımı noktasında önemli olduğunu ifade etti.

Festival içerisinde yer alacak olan ve kalan diğer etkinlikler ise şöyle sıralanıyor;

27 Temmuz Cumartesi saat 12.00’da Çocuklara yönelik Animasyon gösterisi ve şişme oyun parkı ( YER: Sahil Dolgu Alanı )

27 Temmuz Cumartesi saat 12.00’da Model Uçak gösterisi ( YER: İslampaşa sahili Belediyespor tesisleri yanı )

27 Temmuz Cumartesi saat 13.00’ da Yamaç Paraşütü ve Paramotor Gösterisi ( YER: İslampaşa sahili Belediyespor tesisleri yanı )

27 Temmuz Cumartesi saat 20.30 Popstar Adnan Çakır - 22.00’da Murat Köse Konserleri ( YER: Sahil Dolgu alanı )

28 Temmuz pazar saat 12.00’da Model Uçak gösterisi ( YER: İslampaşa sahili Belediyespor tesisleri yanı )

28 Temmuz pazar saat 12.00’da Çocuklara yönelik Animasyon gösterisi ve şişme oyun parkı ( YER: Sahil Dolgu Alanı )

28 Temmuz pazar saat 13.00’ da Yamaç Paraşütü ve Paramotor Gösterisi ( YER: İslampaşa sahili Belediyespor tesisleri yanı )

28 Temmuz pazar saat 21.00’da Gökhan Tepe konser ( YER: Sahil Dolgu Alanı )

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Kupada 3. eleme turu maç programı açıklandı
Kupada 3. eleme turu maç programı açıklandı