Advert

Rize'de 4. İl Geneli Hafızlık İcazet Merasim Töreni 13 Temmuz'da Yapılacak

Rize Müftülüğü tarafından geleneksel hale getirilen “İl Geneli Hafızlık İcazet Merasimi”nin dördüncüsü bu yıl 355 hafızın katılımıyla 13 Temmuz 2019'da Rize Yeni Şehir Kapalı Spor Salonunda yapılacak.

Rize'de 4. İl Geneli Hafızlık İcazet Merasim Töreni 13 Temmuz'da Yapılacak
Rize'de 4. İl Geneli Hafızlık İcazet Merasim Töreni 13 Temmuz'da Yapılacak admin

Rize il genelinde hafızlık eğitimi veren 59 Kur’an kursunda 2018-2019 eğitim-öğretim yılında hafızlığını tamamlayan 132 kız, 223 erkek olmak üzere toplam 355 öğrencinin katılımıyla toplu olarak icazet merasimi düzenlenecek.

Rize İl Müftülüğü’nden yapılan açıklamada, “Hafızlığın inanç kültürümüzdeki yeri ve önemini zihinlere yerleştirmek, Kur’an-ı Kerim’i okuma, anlama ve yaşama sorumluluğumuz konusunda farkındalık oluşturmak, Rizeliler olarak yetiştirdiğimiz hafızları yakından görüp onların sevincine ortak olmak, hafızlık müessesesine teşvik ve bu müesseseyi daha fazla öne çıkarmak maksadıyla düzenleyeceğimiz icazet merasimi, ilimiz genelinde hafızlık eğitimi veren tüm kurslarımızın katılımıyla geniş kapsamlı olarak bu yıl dördüncü defa tertip edilecektir.” denildi.

Açıklamada, icazet merasimi programının 13 Temmuz 2019 Cumartesi günü 11.00-15.00 saatleri arasında Rize Yenişehir Kapalı Spor Salonu’nda yapılacağı kaydedildi.

İcazet merasiminin Reis’ul Kurra Vekili Mustafa Demirkan’ın  yöneteceği ve Türkiye Diyanet Vakfı Rize Şubesi’nin katkısı, Rize Belediyesi, Çaykur, Çekmeköy Belediyesi ve hayırsever Rize halkının destekleriyle gerçekleştirilecek merasimde tüm öğrencilere hediye verileceği bildirildi.

Açıklamada ayrıca şunlar kaydedildi: “Kur'an'ı ezberleyip okuyan kişi, Allah katındaki seçkin meleklerle birlikte olacaktır” hadis-i şerifinin muhatabı olan yavrularımızın sevinçlerine ortak olmaya Kur’an sevdalısı tüm kardeşlerimizi davet ediyoruz. Kadın-erkek tüm halkımızın davetli olduğu program sonunda misafirlere ikramda bulunulacaktır.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Kupada 3. eleme turu maç programı açıklandı
Kupada 3. eleme turu maç programı açıklandı