Rize’de O Bölgede Parkomat Kaldırıldı, Park Yasağı Getirildi

Rize Merkez Atatürk Caddesinin bir bölümü bugünden itibaren parkomat uygulaması kaldırıldı. Bu alanda sürücülere geçici ücretsiz park için 15 dakika süre verilmeye başlandı. Süreyi aşanlarla 2. sırada park eden sürücülere ise cezai işlem uygulanıyor.

Rize’de O Bölgede Parkomat Kaldırıldı, Park Yasağı Getirildi
Rize’de O Bölgede Parkomat Kaldırıldı, Park Yasağı Getirildi admin

Rize’de şehir içi trafiğinin yeniden düzenlenmesi ve trafik akışının rantabıl bir şekilde ilerlemesi için İl Trafik Komisyonunca alınan karar gereği bugünden itibaren Atatürk Caddesinin bir bölümünde parkomat uygulaması kaldırılarak park yasağı getirildi.

Atatürk Caddesi üzerinde Tuzcuoğlu Memiş Ağa Parkı karşısında yer alan Beyaz Köşk ile AKBANK kavşağına kadar olan bölgede uygulanmaya başlanılan park yasağı dolayısıyla parkomat uygulaması kaldırıldı.

Güzergah üzerinde esnaf ve vatandaşların kısa süreli park ihtiyaçlarını giderebilmeleri için 15 dakika ücretsiz park uygulaması başlatıldı. 15 dakikalık park süresini aşanlarla ikinci sırada park yapanlara MOBESE görüntüleri üzerinden Karayolları Trafik Kanunu kapsamında cezai işlem uygulanacak. Ayrıca İl Emniyet Müdürlüğü ekipleriyle Rize Belediyesi Trafik Zabıta ekiplerinin de tespit edeceği sürücülere aynı şekilde cezai işlem uygulanacak.

Öte yandan Rize Belediyesi ekipleri de güzergah üzerinde park yasağı tabelalarını yerleştirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Kupada 3. eleme turu maç programı açıklandı
Kupada 3. eleme turu maç programı açıklandı