ÇORUH EDAŞ'tan Uyarı: Yetkisiz Kişiler Can ve Mal Kaybına Neden Oluyor

Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş., vatandaşların bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde elektrik şebekelerine müdahalede bulunmalarının can ve mal kayıplarının neden olduğu kazalara davetiye çıkardığını bildirdi.

ÇORUH EDAŞ'tan Uyarı: Yetkisiz Kişiler Can ve Mal Kaybına Neden Oluyor
ÇORUH EDAŞ'tan Uyarı: Yetkisiz Kişiler Can ve Mal Kaybına Neden Oluyor admin

Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş.’den yapılan açıklamada, yaz habercisi bahar mevsiminin gelmesi ile özellikle nüfus yoğunluğunun arttığı köylerde vatandaşların bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde elektrik şebekelerine müdahale etmeleri sonucu elektrik dağıtım hizmetinin aksadığı ifade edilerek, “Tehlikeli ve yasak olan işlemlerde altı çizilmesi gereken en önemli durum, vatandaşlarımızın manen ve madden mağdur olmalarının yanı sıra can ve mal kayıplarının oluşmasıdır” denildi.

Üçüncü şahısların müdahalede bulunmasının tehlikeli ve yasak olduğu alçak gerilim (AG) ve yüksek gerilim (YG) elektrik şebekelerinde her türlü bakım, onarım ve bağlantı yetkisinin sadece Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. teknik ekiplerinde bulunduğu kaydedilen açıklamada, “Elektrik arızasına müdahale, enerji kesme-açma, armatür arızası, armatür takma, habersiz ağaç kesim vb. gibi durumlarda şebeke ve direklere üçüncü şahısların müdahale etmesi tehlikeli ve yasaktır. Tüketicilerimize kesintisiz, kaliteli enerji hizmeti sunabilmemiz için bu tür durumlara karşı vatandaşlarımızın duyarlı olmasını bekliyoruz. Enerji nakil hatlarına bağlı trafo ve direklerde Şirketimiz çalışanı olmayan, Çoruh EDAŞ logolu hizmet araçları ya da iş kıyafetleri bulunmayan şüpheli kişiler görüldüğünde 7/24 hizmet veren 186 Arıza İhbar ve Çözüm Merkezimize, en yakın İlçe Yöneticiliğimize ya da Jandarma ve Emniyet güçlerimize bildirilmesi önem arz etmektedir.” ifadelerine yer verildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı, Mursi için kılınan cenaze namazına katıldı
Cumhurbaşkanı, Mursi için kılınan cenaze namazına katıldı
Mursi Savunmalarında Neleri Haykırdı
Mursi Savunmalarında Neleri Haykırdı