Advert

Rize Belediyesi Kadınlar Gününde Çiçek Hediye Etti

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çiçek Dağıtımı Gerçekleştirildi

Rize Belediyesi Kadınlar Gününde Çiçek Hediye Etti
Rize Belediyesi Kadınlar Gününde Çiçek Hediye Etti admin

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Tuzcuoğlu Memişağa Park’ında Rize Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte kadınlarımıza Menekşe çiçeği dağıtıldı.

Rize Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Tuzcuoğlu Memişağa Park’ında düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlama etkinliğine, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’ın yanı sıra daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Etkinlikte 1500 menekşe çiçeğini alanda bulunan bayanlara dağıtan Başkan Kasap, Dünya Kadınlar Gününü kutladı.

Etkinlikte alanda bulunan vatandaşlara hitap eden Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap yaptığı konuşmasında; “Bugün Dünya Kadınlar Günü olması dolayısıyla burada toplanmış bulunmaktayız. Tabi ki kadınlarımız sadece bir gün hatırlanmaktan ziyade, yaşam hayatımızda her an hatırlayabileceğimiz, Allah’ın bize emaneti varlıklardır. Rize Belediyesi olarak bugüne özel bir program düzenleyerek sizlerle burada bir araya geldik. Sayın Cumhurbaşkanımızın döneminde Ülkemizde kadınlarımıza yönelik bir çok kanun çıkartılarak çeşitli haklara sahip olmaları sağlandı. Bizde Rize Belediyesi olarak son 5 yıl içerisinde şehrimizde kadınlarımıza yönelik Kadın Kültür ve Eğitim Merkezi, Mesleki Eğitim Merkezi gibi hizmetleri ilimizde başlatarak kadınlarımıza pozitif ayrımcılık yaptık. Bizden sonra bu görevi devralacak arkadaşlarımızın da bu gibi etkinlikleri daha da ilerleterek devam ettireceğine inaıyorum. Toplumumuzda zaman zaman kadına şiddet olaylarını duyuyor ve bunu şiddetle kınıyoruz. İnanıyorum ki bu gibi olayları da geriden gelen yeni filizlerimizi iyi eğiterek, yetiştirerek, bilgilendirerek ortadan kaldıracağız. Dünya Kadınlar gününüzü kutlar, burada bulunan siz değerli vatandaşlarımıza sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.

SIFIR ATIK PROJESİ’NE DESTEK VERİLDİ

Ayrıca etkinlik çerçevesinde, Rize Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü koordinesinde, Rize Kentsel Gelişim ve Araştırma Derneği, Mimarlar Odası Rize İl Temsilciliği ve Rize Kadınlar Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma Derneği’nin iş birliğiyle kullanılmayan kumaşlardan yapılan bez alışveriş çantaları alanda bulunan vatandaşlara dağıtılarak Sıfır Atık Projesine destek verildi. Rize Belediyesi’nin yapmış olduğu bu çevreci davranış alanda bulunan vatandaşlar tarafından takdirle karşılandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Kupada 3. eleme turu maç programı açıklandı
Kupada 3. eleme turu maç programı açıklandı