Reklamı Geç
Advert

Yeni Teknolojilere Açık Bir Şehir Formu Oluşturacağız

Saadet Partisi Rize Belediye Başkan Adayı Av. Muhammet Kaçar mahalle ziyaretlerine devam ediyor.

Yeni Teknolojilere Açık Bir Şehir Formu Oluşturacağız
Yeni Teknolojilere Açık Bir Şehir Formu Oluşturacağız admin

Yeniköy Mahallesi’nde esnaf ve mahalleliyle hem sohbet eden hem de sıkıntılarını dinleyen Kaçar planlama ve imar uygulamalarına değindi.

 

“Doğru planlama ve imar uygulamaları olmadan sağlıklı bir şehir altyapısı inşa edilemez.” diyen Kaçar, “Doğru bir imar ve planlama faaliyeti ile birlikte altyapısı sağlıklı bir şehir kuracağız. Doğal afetlere dayanıklı bir şehir planlarken aynı zamanda güçlü bir bilişim altyapısı da sağlayacağız. Su, kanalizasyon, yol, kaldırım ve benzeri kentsel ihtiyaçların bütününü Rizelilere sağlıklı bir şekilde sunan altyapı anlayışı ile birlikte yeni teknolojilere açık bir şehir formu oluşturacağız.” dedi.

 

Şehirdeki imar faaliyetlerinin planlanmasında akademisyenler ve diğer kentsel aktörlerin yanı sıra faaliyetin yapılacağı alanlarda yaşayan insanların da bulunacağı danışma kurulları oluşturulacağını belirten Av. Muhammet Kaçar, “Uzun dönemli ihtiyaçlara göre şekillenen, tarihi ve coğrafi dokuyu dikkate alan ve gelecek nesillerin ihtiyaçlarını göz önünde tutan çalışmalar yapacağız.” diye ekledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ekrem İmamoğlu: Son 1 hafta sürprizlerim olacak
Ekrem İmamoğlu: Son 1 hafta sürprizlerim olacak
Ağzına çelik halka sıkışan köpeği AFAD kurtardı
Ağzına çelik halka sıkışan köpeği AFAD kurtardı