Reklamı Geç
Advert

Başkan Serdar, Kendirli'de Yapılan Devasa Yatırımları Gündem Özelde Anlattı VİDEO

31 Mart Yerel seçimlerinde Ak Parti'den yeniden Kendirli Belediye Başkan adayı gösterilen Bakan Alaattin Serdar, Sunuculuğunu Togay Muratoğlu'nun yaptığı gündem özel programında görev yaptığı 5 yılda Kendirli Beldesinde yapmış olduğu mega projeleri, ve proje aşamasında olan büyük yatırımları değerlendirdi.

Başkan Serdar, Kendirli'de Yapılan Devasa Yatırımları Gündem Özelde Anlattı VİDEO
Başkan Serdar, Kendirli'de Yapılan Devasa Yatırımları Gündem Özelde Anlattı VİDEO admin

 30 Mart 2014'te yapılan Mahalli seçimlerde Kendirli Belediye başkanlığını kazanan Alaattin Serdar  Başkanlığındaki Kendirli Belediyesi, başta altyapı, derelerin ıslahı, su şebekelerinin yenilenmesi, üstyapı, DSİ yatırımları, kültürel sosyal ve diğer devasa yatırımlarla Bölgesine örnek Belediye gösterilirken, 50 yılda yapılmayan hizmetler 4 yıl kısa gibi bir sürede, belki de 4 misli yatırım ve hizmetler ile adeta Kendirli Beldesi şantiyeye dönerek, 2023 vizyonuna en hazır belde Belediyesi olarak öne çıkmanın gururunu yaşıyor.
1980 öncesi apılan ve İhtiyaca cevap vermeyen çok ilkel şekilde yapılan altyapı tamamen değişerek 100 Yıllık bir sorun ortadan kalkmış oldu. 5 mahalle ve merkezi ile kanalizasyon yağmur suyu ve su şebekeleri yenilenmesi %90 oranında tamamlanmış olup Şu ana kadar altyapı çalışmalarına harcanan para Yaklaşık 15 milyon TL civarındadırBugüne kadar 15 000 metreküp beton, 6000 ton asfalt döküldü ve dökülmeye devam ediyor. 52 kilometrelik kazı çalışması yapıldı, bunun 45 kilometresi bitti,diğerleri kısa sürede tamamlanacak.
Bunun yanında alt yapısı  ve kanalisazyonu biten 5 mahallenin ve ara sokakların betonlama ve asfalt çalışmları bitme aşamasında 

 Ayrıca yine bölgede örnek gösterilecek arıtma tesisinin yapımı devam ediyor. Rize'nin en modern ve örnek gösterilecek şadırvanı yaklaşık olarak 200 Bin TL'ye modern bir şekilde yapılıp dizayn edildi.

 Kendirli araç parkı, 2014 yılı öncesi küçük çok yetersizdi, 4 yılda alınan birçok modern araçlarla araç Parkı bugün Rize'nin birçok ilçesinden daha geniş ve son model araçlarla yenilendi.

 Kendiri’nin su ihtiyacını karşılayan su deposu yenilenerek hizmet vermeye başladı. Eğitim ve kültüre büyük önem verilerek Maddive  manevi oranda destek verilmeye başlandı. Özellikle kendirli’de bulunan İki okula önemli ölçüde maddi destek sağlandı.
Geleneksel hale gelen Kendirli’de her Ramazan ayında yapılan geleneksel iftar programı yoğun bir katılımla 4 yıldan beri aralıksız devam ediyor.

 Rize'nin hatta Türkiye'nin belki de en önemli cenaze hizmeti kendirli Belediyesi tarafından sağlanmaktadır ! Ölen bir kişi hastane morgundan Kendirli Belediyesine ait özel araçla alındıktan sonra yıkanıp Belediye personeli tarafından mezarı açılıp ve her türlü cenazeye lazım olan defin malzemesi araç gereç sağlanarak cenaze defin işlemi bitinceye kadar bütün işleri Belediye tarafından ücretsiz bir şekilde üstlenmektedir. Ayrıca cenaze sonrası Cenaze evinde gelen misafirlere yemek ikram edilmektedir.

 Her kış döneminde yaşanan karla mücadelede, kendirli Belediyesi, artık bölgesinde örnek belediyeciliği teşkil ediyor, Kendirli Merkez ve 5 Mahallesi'nin haricinde etraf komşu köylerin yollarını dahil kendirli Belediyesi ne ait araçlarla açılmaktadır.
30 Mart 2014'te yapılan mahalli seçimde Kendirli belediye başkanlığını kazanan Alaattin Serdar, seçim beyannamesinde açıklamış olduğu eserlerin tamamına yakınını hayata geçirerek kendiyle halkına vermiş olduğu sözleri yerine getirmenin gururunu yaşıyor

Başkan Serdar yaptığı açıklamada: Kendirli Belediyesi Ak Belediyecikle tanıştığı günden itibaren,gecemizi gündüzümüze katarak,Kendirli Beldemize Tarihinin en büyük devasa yarırımlarını kazandırdık.Beldemiz  4.5 yılda Alt yapısıyla, üst yapısıyla, DSİ, Su şebekelerinin yenilenmesiyle tarihinin en çok hizmetini bu dönemde aldı.
Sadece  alt yapıya değinirsek 15 milyonluk maliyeti olan bu projeyi Beldemize kazandırmanın mutluğu yaşamaktayız.

 

Sosyal,spotif ve kültürel alanlarda Kendirli'yi daha yaşanabilir bir belde olması için elimizden gelen bütün çabayı gösteriyoruz,Henüz daha işimiz bitmedi, en büyük hedefimiz Kendirli Bedemizi körfezden çıkarıp Derepazarı Kendirli arasında yapımı devam eden ve mesafeyi 14 km kısacak yolumuzla, transit güzergah haline getiren bir belde haline getirdiğimizde kendirli’nin Çehresi tamaman değişecek, daha yaşanabilir bir belde haline gelmesi için inşaallah önümüdeki dönemdede çalışmlarımız artarak devam edecektir diyerek sözlerini tamamladı .

ALAATTİN SERDAR KİMDİR 

Alaattin serdar 1960 yılında kendirlide doğdu. İlk ve orta okulu kendirlide okudu. 1982 yılında ticarete atıldı çeşitli alanlarda ticari faaliyetlerde bulundu. 2002 de AK Parti ile birlikte siyasete atıldı.2004  yılında AK Parti Kendirli Belde başkanlığı görevine getirildi. Bu görevi 29 mart 2009 seçimleri belediye başkan adaylığı için belde başkanlık görevinden ayrıldı ve Kendirli belediye başkanlığına AK Parti tarafından aday edildi.24 Mayıs 2009 AK Parti Rize il yönetim kurulu üyeliğine seçildi ve il başkan yardımcılığı görevine getirildi.Bu görevi 2014 yerel seçimleri öncesine kadar sürdürdü ve 30 mart 2014 yerel  seçimleri Kendirli Belediye Başkanlığına AK Parti tarafından aday gösterildi ve halkımızın teveccühüyle belediye başkanı seçildi. Rize ilim yayma cemiyetinde yönetim kurulu üyeliğine görevi devam etmektedir. Evli ve 4 çocuk babasıdır. 

 

rize kendirli alaattin serdar belediye başkanı hizmet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ekrem İmamoğlu: Son 1 hafta sürprizlerim olacak
Ekrem İmamoğlu: Son 1 hafta sürprizlerim olacak
Ağzına çelik halka sıkışan köpeği AFAD kurtardı
Ağzına çelik halka sıkışan köpeği AFAD kurtardı