Vali Çeber Diş Hekimliği Fakültesi İnşaatında İncelemelerde Bulundu

RTEÜ Rektörü Rize Valisi ile Birlikte Diş Hekimliği Fakültesi İnşaatında İncelemelerde Bulundu

Vali Çeber Diş Hekimliği Fakültesi İnşaatında İncelemelerde Bulundu
Vali Çeber Diş Hekimliği Fakültesi İnşaatında İncelemelerde Bulundu admin

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Rize Valisi Kemal ÇEBER ile birlikte İslampaşa Mahallesi’nde yapımı devam eden RTEÜ Diş Hekimliği Fakültesi inşaat alanında incelemelerde bulundu.

Rektör Hüseyin KARAMAN ile Rize Valisi Kemal ÇEBER yapılan çalışmalar ve inşaatın son durumu hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Yeni fakülte binası ile ilgili detaylı bilgi veren Rektör KARAMAN,  “25.000 metrekare kapalı inşaat alanına sahip olan bina 150 ünitli bina olarak Sağlık Bakanlığının kalite standartlarına uygun bir şekilde planlanmıştır. Bina eğitim, hastane ve idari blok olmak üzere 3 kısımdan oluşmaktadır. Binada, 7 derslik, 9 adet laboratuvar, 80 ofis, 5 adet ameliyathane, yataklı servis, 12 adet muayene odası, tomografi, mr, ultrason ve röntgen odaları, konferans salonu, 1400 metrekare kapalı otopark, kütüphane, kantin, yemekhane, mescit gibi bölümler bulunmaktadır.” dedi.

Diş Hekimliği Fakültesi inşaatında incelemelerini tamamlayan heyet daha sonra Rize Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şaban Aziz KARAMEHMETOĞLU ile birlikte, yapımı devam eden RTEÜ İslampaşa Yerleşkesi Camii’nde incelemelerde bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erbil'de restoranda terör saldırısı
Erbil'de restoranda terör saldırısı
Pençe Harekatı'nda PKK'lıların inleri bombalandı
Pençe Harekatı'nda PKK'lıların inleri bombalandı