Rize’de Dolmuş Durakları 6 Şubat’ta Taşınmaya Başlayacak

Rize Belediye Başkanı Prof.Dr. Reşat Kasap, Menderes Bulvarı üzerinde yer alan Trabzon dolmuş durağı ile köy, mahalle ve ilçe dolmuş duraklarının 6 Şubat’tan itibaren 3 grup şeklinde sahil dolgu alanında yapılan Toplu Taşıma Merkezine taşınacağını söyledi

Rize’de Dolmuş Durakları 6 Şubat’ta Taşınmaya Başlayacak
Rize’de Dolmuş Durakları 6 Şubat’ta Taşınmaya Başlayacak admin

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, sahil dolgu alanında yapımı tamamlanan Toplu Taşıma Merkezi çalışmalarını yerinde inceldi. Başkan Kasap, dolmuş duraklarının yeni alana taşınma işleminin 6 Şubat’ta başlayacağını ifade etti.

Teknik ekibi ile birlikte Toplu Taşıma Merkezinde incelemelerde bulunarak çalışmalarla ilgili bilgi alan ve kalan eksikliklerin giderilmesi talimatını veren Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, projede gelinen noktayla ilgili açıklamada bulundu.


“İL TRAFİK KOMİSYONUNUN ALMIŞ OLDUĞU KARAR DOĞRULTUSUNDA RİZE BELEDİYESİ OLARAK TOPLU TAŞIMA MERKEZİNİ OLUŞTURDUK”

Başkan Kasap açıklamasında; “Projemizin bütün çalışmalarını eksiksiz bir şekilde yerine getirmenin çabası içerisindeyiz ve bu nedenle son kontrolleri yaparak eksikliklerin giderilmesini sağlamak amacıyla incelemede bulunduk. İl Trafik Komisyonumuzun almış olduğu bir karar ve gerekli görülmesi doğrultusunda Rize Belediyesi olarak Toplu Taşıma Merkezimizi hayata geçiriyoruz. Şehir içi trafiğini rahatlatmak adına ilçeler arası ve köylerimize taşımacılık veren minibüslerimizi şehrimizin içerisinden sahil kısmına aktararak merkezdeki yoğunluğu azaltmak amacıyla Toplu Taşıma Merkezini hayata geçirdik. Oluşturmuş olduğumuz bu alana 6 Şubat itibariyle 3 grup şeklinde belirli tarih aralığında mevcut duraklarımızı taşıyarak tamamen yerleştikten sonra daha rahat trafik akışının sağlanacağını düşünüyoruz.” Dedi.

TOPLU TAŞIMA MERKEZİNE ULAŞIM NOKTASINDA MERKEZDEN SAHİLE ÜCRETSİZ SERVİSLER HİZMET VERECEK

Rize Belediyesi olarak vatandaşların yeni durak alanına ulaşımını sağlayacak şekilde merkezden ücretsiz servis hizmeti başlatarak gidiş gelişini sağlayacaklarını kaydeden Başkan Kasap, “Onun haricinde zaten karşıya geçme noktasında güzergah üzerinde bas geç trafik lambası yaptık. Vatandaşlarımızın sahile ulaşma noktasında zaten kullanmış oldukları bir sistem. İl trafik komisyonumuzun almış olduğu karar doğrultusunda minibüslerimiz doğu ve batı kesimi yönünde ulaşımı sağlayacaklar. Toplu Taşıma Merkezimizin ilimize hayırlı olmasını diliyorum. Toplu Taşıma Merkezi projesi, 2 il, 11 ilçe, 12 mahalle ve 72 köy olmak üzere 97 hatta hizmet verecek. Yapılan proje hizmet vermeye başladığında, Hapeloğlu Market yanında bulunan mevcut dolmuş duraklarının sahile taşınmasıyla birlikte söz konusu alanda yapılacak yeni düzenlemeyle Menderes Bulvarı trafiğinde rahatlama bekliyoruz” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mazlum Dağ operasyonunun ayrıntıları
Mazlum Dağ operasyonunun ayrıntıları
6 ayda PKK'ya ağır darbe
6 ayda PKK'ya ağır darbe