Rizeli Gençler Sarıkamış İçin Buluşuyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim, Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğü talimatları doğrultusunda Rize valiliği himayelerinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Koordinasyonunda Sarıkamış Harekâtı’nın 104’üncü yıldönümü çerçevesinde 06 Ocak 2019 tarihinde Rize Merkezde “ Gençlik Şühedanın İzinde “ anma yürüyüşü gerçekleştirilecek.

Rizeli Gençler Sarıkamış İçin Buluşuyor
Rizeli Gençler Sarıkamış İçin Buluşuyor admin

Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim, Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğü talimatları doğrultusunda Rize valiliği himayelerinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Koordinasyonunda Sarıkamış Harekâtı’nın 104’üncü yıldönümü çerçevesinde 06 Ocak 2019 tarihinde Rize Merkezde  “ Gençlik Şühedanın İzinde “ anma yürüyüşü gerçekleştirilecek.

 Gençlik Şühedanın İzinde  anma yürüyüşü Rize Valiliği himayelerinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Koordinasyonunda, Rize Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü,  İl Jandarma Alay Komutanlığı,  İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Rize Müftülüğü ve Rize Şehit ve Gazi Aileleri Derneği paydaşlığında gerçekleştirilecektir..
Rize Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa ÇELİK ’yaptığı açıklamada “ Gençlik ve Spor Bakanlığımızın 2013 yılından itibaren başlattığı “Gençlik Şühedanın İzinde” programı çerçevesinde 5 yıldır 81 ilde eş güdümlü düzenlenen program çerçevesinde yapacağımız anma yürüyüş ile gençlerimiz Şüheda’yı bir kez daha keşfedecek Dedelerinin Allahuekber Dağları’ndaki o kahramanlık destanını hatırlayacaklar. Bu vatan şehitler yurdudur ve şehitlerimiz adete vatanımızın birer manevi tapusudur. Ülkemizin dört bir yanında düzenlenecek anma yürüyüşünde gençlerimiz Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet olmanın bilinci ile hep birlikte olacağız ve aziz şehitlerimizi anacağız. İlimizdeki bütün gençlerimizi, halkımızı 7’den 70 hereksi bu anlamlı yürüyüşümüze davet ediyorum” dedi.

06 Ocak 2019 tarihinde saat  10:00’da Rize Gençlik Merkezi önünde toplanarak başlayacak olan yürüyüş Memişağa parkında sona erecek olup, yürüyüşe okunacak olan       Kur-an tilavetinin ardından şehitler için edilecek dua ile son bulacak. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı, Mursi için kılınan cenaze namazına katıldı
Cumhurbaşkanı, Mursi için kılınan cenaze namazına katıldı
Mursi Savunmalarında Neleri Haykırdı
Mursi Savunmalarında Neleri Haykırdı