Reklamı Geç
Advert

Av.Emrullah Gözcü İstanbul’dan Belediye Başkanlığına Aday Oldu

Rizeli Av.Emrullah Gözcü İstanbul’dan Belediye Başkanlığına Aday Oldu

Av.Emrullah Gözcü İstanbul’dan Belediye Başkanlığına Aday Oldu
Av.Emrullah Gözcü İstanbul’dan Belediye Başkanlığına Aday Oldu admin

Fatih Belediye Başkanlığı için Av. Emrullah GÖZCÜ aday adayı oldu. Ak Parti Fatih Teşkilatı’nda uzun dönem Başkan Yardımcılığı ve en kritik seçimlerde Hukuk Komisyon Başkanlığı ile birlikte parti adına seçim kurulu üyeliği gibi kritik görevler üstlenen Emrullah Gözcü İstanbul’da şu ana kadar Belediye başkanlığı için başvuranlar arasında teşkilatın içinden Belediye Başkanlığına aday olan ilk isim oldu.

Fatih’te avukatlık mesleğini sürdürdüğü ve İlçe yönetim kurulu üyeliğinden başkan yardımcılığına kadar Ak Parti Fatih teşkilatında değişik kademelerde görev yaptığı için Fatih’i  bilen, son olarak Kızılay İstanbul İl Başkanlığının Fatih’te kurulmasında önemli rol üstlenen Emrullah  Gözcü İstanbul genelinde de en genç Belediye Başkan Adayı olmasıyla ön plana çıkıyor.

Av.Emrullah GÖZCÜ bugün Ak Parti Fatih İlçe Başkanlığına seçim kampanyası heyetiyle gelerek Fatih Belediye Başkanlığı için aday adaylık başvurusunu bizzat Ak Parti Fatih İlçe Başkanı Orhan Narin’e yaptı.

Başvuru sırasında konuşan Ak Parti Fatih İlçe Başkanı Orhan Narin: “Emrullah bey bizim dava arkadaşımız ve Fatih teşkilatında emeği olan bir kardeşimiz adaylığının Fatih’e partimize ve kendisine hayırlar getirmesini diliyorum dedi. Ardından söz alan Ak Parti Fatih Belediye Başkan Aday Adayı olan Av Emrullah GÖZCÜ: Cumhurbaşkanımızın önderliğinde 2023 Büyük Türkiye vizyonunda Ak Partide “Vakit Fatih Vakti,  Vakit Gençlerin Vakti” sloganıyla yola çıktıklarını belirtti. Fatih’imizi, İstanbul’u genç yaşında İslam topraklarına katan peygamber efendimizin övgüsüne mazhar olmuş Fatih Sultan Mehmet gibi genç bir ekibin yönetmesi, dönüştürmesi ve değiştirmesi  için yola çıktıklarını söyleyerek bu başvurumuz hayırlar getirsin diyerek adaylık dosyasını Ak Parti Fatih ilçe başkanı Orhan Narin’e teslim etti.

 

 

Av Emrullah GÖZCÜ Kimdir?

19.07.1984 yılında Rize’de doğdu. İlköğretimi Yavuz Köyünde, Ortaöğretimini Ardeşen İmam Hatip Lisesinde, lise öğrenimini Ardeşen Yabancı Dil Ağırlıklı Lisesinde,Yükseköğrenimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladı.

Öğrenciliği sırasında üst üste iki dönem öğrencilerin oylarıyla Ankara Hukuk Fakültesi Öğrenci Konseyi Başkanlığına seçildi ve bütün öğrencileri temsilen Fakülte Akademik Kurulu ile Fakülte Yönetim Kuruluna katıldı.

 Mezun olduktan sonra avukatlık stajını Ankara’da Maden Hukuku alanında çalışan bir büroda tamamladı ve bir yıl Ankara’da avukatlık yaptı. Bu dönemde Rize Dernekleri Federasyonunda Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi.

12 aylık vatani hizmetini üçlü kararnameyle Hâkim Teğmen sınıfında Muş Bingöl Tunceli Elazığ bölgesinde 8.Kolordu Komutanlığı Askeri Savcısı olarak yerine getirdi.

Mesleğini serbest avukat olarak kendisinin kurduğu Gözcü Hukuk Bürosu’nda Fatih Aksaray’da sürdürmekte olan Emrullah GÖZCÜ Adalet Bakanlığının sınavlarında başarılı olarak Arabulucu unvanı da almıştır.

2011 yılında Ak Parti Fatih İlçe Başkanlığına yönetim Kurulu üyesi seçildikten sonra  Ekonomik işler, Halkla İlişkiler, İnsan Hakları Biriminde olmak üzere Ak Parti Fatih İlçe Başkan Yardımcılığını görevlerini yerine getirmiştir. 2011-2017 yılları arasında bütün kritik seçimlerde Hukuk Komisyonu Başkanlığı ve Ak Parti Fatih İlçe Başkanlığı adına seçim kurulu üyeliği yapmıştır.

Türkiye Kızılay Derneği İstanbul Şube Başkanlığı Kurucu Genel Sekreter Yardımcısı olarak Kızılay İstanbul Şube Başkanlığının kuruluşunda yer almış ve halen hukuk danışmanı olarak İstanbul Kızılay Şube Başkanlığında hizmet vermektedir.

Hukuki Araştırmalar Derneği (HUDER) Denetleme Kurulu Üyeliğine ve Cumhurbaşkanımızın da Yüksek İstişare Kurulu Üyesi olduğu Rize Vakfında Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir.Kurduğu hukuk bürosu, Memur-Sen Sendikası İstanbul İl başkanlığının 70.000 üyesine yedi yıldır hukuk danışmanlığı yapmaktadır. İstanbul Üniversitesinde misafir öğretim görevlisi olarak uzun süre Maden Hukuku derslerine girmiş olup bir dönem Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü İsmail Yüksek’in danışmanlığını yapmıştır.

avcılar escort

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Necati Karaoğlu     2018-11-12 Hemşerimize başarılar diliyorum. Çok başarılı bir avukat olduğunu duymuştum. İnşallah memlekete iyi hizmetleri olur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rize'de Ali Fuat Çakmakçı Yeniden Aday
Rize'de Ali Fuat Çakmakçı Yeniden Aday
ÇAYKUR Yaş Çay Alımında 50 Bin Tonu Geçti
ÇAYKUR Yaş Çay Alımında 50 Bin Tonu Geçti