Reklamı Geç
Advert

Başkan Yardımcı Camiya Seslendi Kenetlenme Zamanımız Gelmiştir.

Çaykur Rizespor Kulüp Başkanı Hasan Kemal Yardımcı resmi web sitesi www.caykurrizespor.org.tr ‘ye önemli açıklamalarda bulundu. Yardımcı; önümüzdeki yıllarda Çaykur Rizespor’un Türkiye’de ayakta kalan 2 ya da 3 takımdan biri olacağının altını çizdi.

Başkan Yardımcı Camiya Seslendi Kenetlenme Zamanımız Gelmiştir.
Başkan Yardımcı Camiya Seslendi Kenetlenme Zamanımız Gelmiştir. admin

Başkanımız Hasan Kemal Yardımcı resmi web sitemiz www.caykurrizespor.org.tr ‘ye önemli açıklamalarda bulundu. "Önümüzdeki yıllarda Çaykur Rizespor’un Türkiye’de ayakta kalan 2 ya da 3 takımdan biri olacağının altını çizdi" 

Yeşil mavili ekibimizin Başkanı Hasan Kemal Yardımcı; resmi web sitemizin yöneticileriyle yaptığı söyleşide, A takımımızdan alt yapıya ve Türk futbolunun durumuna kadar birçok konuda açıklamalarda bulundu. 

BİZ ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPIYORUZ! 

Başkanımız Hasan Kemal Yardımcı:
“Şampiyon olduktan sonra süper ligde daha iyi ve ligde kalıcı bir takım oluşturmak amacındayız. İlk dönemde dolar kuru piyasaları herkesi etkiledi. Kolay değil, geçmiş dönemlerden gelen sıkıntılar bizi zorladı. Ama bunu biraz daha atlattık. Şimdi üzerimize düşeni yapıyoruz. Transferlerimiz önemli oyuncular. Bu şartlar da bu işler kolay değil.


TARAFTAR DA ÜSTÜNE DÜŞENİ YAPMALI 

Bakıldığında; kadromuza olumlu ve ses getirici, kaliteli oyuncular kattık. Daha da katacağız. Bundan kimsenin endişesi olmasın. Ama diğer takımlara da baksınlar. Bizim taraftarımız, Rizeliler de bu takıma bir kombine bir forma alarak destek versinler. Bu bir sinerjidir. Başka bir beklentimiz yok onlardan. Biz üzerimize düşeni yapıyoruz, yapacağız. Onlar da bu şekilde, bu takıma destek versinler.


HEM TRANSFER YAPAN HEM DE SIKINTISIZ KULÜP 

Türkiye’de, baktığınız zaman birçok kulüp zor durumda. Biz bu nedenle ayağımızı yorgana göre uzatıp hareket ediyoruz. Transfer yapacağız elbette, yapıyoruz da. Ama birilerine peşkeş çekmek derdimiz yok. Şov yapmak derdimiz yok. Rizespor’u düşünmeliyiz; sadece bugünü değil, yarınları da düşünmeliyiz. Onun için biraz ince eleyip sık dokuyoruz. Çünkü sıkıntılı işler; menajerler vs. Bu kulübün bir lirasının boş yere birilerine gitmesine izin vermeyiz.


2-3 SENE SONRA AYAKDA KALAN BİR KAÇ KULÜPTEN BİRİ OLACAĞIZ 

Türk futbolu ve takımlar, döviz kurları ve geçmişte yapılan yanlış işlerden dolayı sıkıntılı bir dönem yaşıyor. Ama hepsi geçmişten gelen yanlış adımlar ve transferlerde harcanan paralara bağlı. Biz bunu yapmayacağız. Rizespor 2 ya da 3 sene içinde Türkiye’de bu tip durumlardan dolayı oluşacak sıkıntılarda ayakta kalabilecek birkaç kulüpten biri olacaktır. Ona göre hareket ediyoruz edeceğiz.


BORCUMUZ 10 MİLYON AVRO 

Şu an süper ligdeyiz. Yapılan transferler ortada daha da gelecek var. Dediğim gibi akıllı ve mantıklı, sağlam şekilde hareket ediyoruz. Borcumuz sadece 10 milyon avro. Süper lig düzeyinde çok da büyük bir rakam değil. Karşılığında takımımızın da bir maliyeti var.


BİR TEK DOSYAMIZ YOK 

İlerleyen yıllarda Rizesporumuzu örnek kulüp olarak gösterecekler. Şu anda federasyonda, UEFA’da ya da başka bir yerde tek bir dosyamız yok. Bu anlamda bir tane ödememiz yok.  Bu bir anda olmuyor. Geldiğimiz günden bu yana kısa dönemde birçok şeyi yoluna koyduk. Ama bu işler görüşmelerle, karşılıklı diyaloglarla olacak şeyler.


BENİM GERÇEK DERDİM ALTYAPI 

En büyük hedefim altyapı; oradaki çocukları A takımda görmek, Rizeli çocukların o forma ile oynaması. Benim için en büyük mutluluk. Bunun için de çalışıyoruz. Rize’de olduğumda her gün alt yapıya giderek minikleri izliyorum. Alt yapıda modern bir tesis yapılıyor. Oraya gelen para için; asla ve asla tutulmayacağını, tek lirasının başka yere harcanmayacağını söyledim. O şekilde de ilerliyor. 2 ya da 3 sene içinde 3-4 çocuğumuzu iyi bir şekilde bu takıma monte edebilirsek, onları izleyebilirsem o zaman daha da mutlu olacağım.


TRANSFER DEVAM EDECEK 

Çalışmalarımız sürüyor. Riberio konusunda ümidimi yitirmiş değilim. Burası Rizespor, her an her şey olabilir. Ama kimse de Rizespor’dan büyük değildir. O olmazsa başkası olur. Ama bu hafta büyük oranda 9 ve 10 numara transferlerimizi bitirmiş olacağız. Sonrasında gerekli görülürse, ihtiyaç olursa yine yapabiliriz. Bunun için gücümüz var.”

rizespor başkan hasan kemal yardımcı açıklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rize'de Ali Fuat Çakmakçı Yeniden Aday
Rize'de Ali Fuat Çakmakçı Yeniden Aday
ÇAYKUR Yaş Çay Alımında 50 Bin Tonu Geçti
ÇAYKUR Yaş Çay Alımında 50 Bin Tonu Geçti