Rize'de Çay Çarşısı Projesi Hızlandırılıyor

Rize Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erdoğan, Kalkınma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Fatih Hasdemir ile Çay Çarşısı Projesi’ni görüştü.

Rize'de Çay Çarşısı Projesi Hızlandırılıyor
Rize'de Çay Çarşısı Projesi Hızlandırılıyor admin

İki hafta önce Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’a Çay Çarşısı Projesi’nin içeriği ile ilgili sunum hazırlayarak projenin önemini anlatan Rize Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erdoğan, Kalkınma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Fatih Hasdemir ile Çay Çarşısı Projesi’nin hızlandırılması için görüşmede bulundu. Görüşmede, projenin hayata geçirilmesi için yapılacak çalışmalar anlatıldı.

Rize Belediyesi’nin 10 Numaralı Projeleri arasında yer alan ve Ticaret Borsası tarafından yapımı üstlenilen Çay Çarşısı Projesinin hayata geçilmesi için yapılan bakanlıkta toplantıya, Kalkınma Bakanlığı Bölgesel Gelişme ve Yapısal Uyum Genel Müdür Vekili Ömer Bilen, DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman, Daire Başkanı Nuri Barış Tartıcı, DOKA Rize Yatırım Ofis Koordinatörü Dr. Fatih Özdemir, Rize Ticaret Borsası Genel Koordinatörü Hasan Önder, Hakan Avcı ve Zafer Topçu katıldı.
Rize Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erdoğan, Rize’nin çehresini değiştirecek Çay Çarşısı projesinin bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini ifade ederek, “Borsamızın ilimize kazandırdığı Çay Çarşısı Projesi’yle, çayın memleketi Rize'de tüketici grupları, gıda toptancıları, yerli yabancı turistler, organizasyon işletmeleri ve bölge halkının kullanımına sunulacak sosyal yaşam alanı olacaktır. Çay Çarşısı, çay ile ilgili bütün ürün gruplarına, sektörel markaları ve yöresel ürünleri bir araya toplayarak toplu olarak tüketicilerin beğenisine sunacaktır. Çayın ve çay üreticilerinin tanıtımına hizmet etmek ve bu kapsamda farklı alanlarda elde edilen gelirleri artırmayı hedefleyen Çay Çarşısı Projesi alanında belirlenen amaca hizmet etmesi amacıyla toplantı salonu, misafirhane, deneme numune satış ünitesi, çay müzesi, çay evi, 3D çay sineması ve sosyal alanlardan oluşacaktır.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mehmet Şimşek: Adaylara başarılar diliyorum
Mehmet Şimşek: Adaylara başarılar diliyorum
4C'den 4B kadrosuna geçenler maaşlarını peşin alacak
4C'den 4B kadrosuna geçenler maaşlarını peşin alacak