Rize'de Goalball Müsabakaları Başladı

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu tarafından Goalball 3. Lig Erkekler 1. Devre Müsabakaları Rize'de başladı.

Rize'de Goalball Müsabakaları Başladı
Rize'de Goalball Müsabakaları Başladı admin

10-13 Mayıs tarihlerinde Yeni Şehir Spor Salonu'nda oynanacak lig müsabakalarının açılış seremonisi gerçekleştirildi.

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Hasan Sayyıdan, burada yaptığı konuşmada, goalball turnuvalarının görme engelliler için büyük bir öneme sahip olduğunu belirtti.

Goalballün görme engellilerin oynadığı en önemli spor olduğunu ifade eden Sayyıdan, "2016 yılında Türkiye'nin kazandığı ilk olimpiyat altın madalyasını alan bir branş. Dolayısıyla Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu ve Türkiye'nin görme engellileri uluslararası alanda önemli başarılar elde etmiştir. Türk görme engellisinin uluslararası başarısını ve dünyanın sayılı ülkeleri arasında olduğumuzu tüm dünya kamuoyuna göstermiş bir federasyon olarak övünç duyuyoruz." dedi.

Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik ise turnuvanın çok büyük bir anlamı olduğunu kaydettiği konuşmasında "Çayın Başkenti Rize İlimizde siz özel misafirlerimizi ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Bu turnuvanın bizler için çok büyük bir anlamı var. Siz değerli misafirlerimizi burada ağırlamak bizleri mutlu etmiştir. Burada yarışan sporcularımızı her birini şimdiden kutluyorum ve müsabakalar boyunca başarılar diliyorum. Bizler Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak elimizden gelen desteği sizlere en iyi şekilde vermek istiyoruz. Umarım Rize'de hem spor anlamında başarılar elde eder hem de kültürel anlamda Rize’mizi yakından tanıma fırsatını yakalarsınız. Hepinize şimdiden başarılar diliyor, turnuvanın hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum“ dedi.


Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Hasan Sayyıdan, Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik’e günün anlamına binaen müsabaka topundan hediye etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mehmet Şimşek: Adaylara başarılar diliyorum
Mehmet Şimşek: Adaylara başarılar diliyorum
4C'den 4B kadrosuna geçenler maaşlarını peşin alacak
4C'den 4B kadrosuna geçenler maaşlarını peşin alacak