Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

"ÇAYKUR ve çay bizim yörenin can damarıdır"

Öz Gıda İş Sendikası Doğu Karadeniz Şube Başkanı Karadağ: "Çayın kalitesi ne kadar artarsa pazar payı da o kadar artar. Çayımızı eski kalitesine kavuşturmamız gerekiyor"

admin

Öz Gıda İş Sendikası Doğu Karadeniz Şube Başkanı Sultan Murat Karadağ, "ÇAYKUR ve çay bizim yörenin can damarıdır. Aynı zamanda yaşam kaynağımız ve olmazsa olmazımızdır." dedi.

Karadağ, bir restoranda düzenlediği basın toplantısında, ÇAYKUR ile sendikaları arasında imzalanan ek protokol ile mevsimlik işçilerin çalışma sürelerinin 120 günden 180 güne çıkartıldığını belirtti.

Bunun kolay bir süreç olmadığını ifade eden Karadağ, "2007 yılından bugüne kadar çok büyük emekler sarf edildi. Bir konunun gündemde olması çok büyük bir kazanımdır. Biz önce zemini oluşturarak mevsimlik işçilerin 150 gün ve üzeri çalışması gerektiğini anlattık. Çalışma sonunda 120 gün olan çalışma süresini 180 güne çıkaran protokolü ÇAYKUR Genel Müdürlüğü arasında imzaladık." diye konuştu.

Karadağ, ÇAYKUR'a ve çaya sahip çıkılması gerektiğini kaydederek, şunları söyledi:

"Biz inanıyoruz mevsimlik işçi kardeşlerimiz çaya ve yöremize sahip çıkar. Çayımızın kalitesi bozuldu. Kaliteyi geri getirmek istiyorsak eksper arkadaşlarımızın da çay alırken daha çok dikkatli olması gerekiyor. Kalite düştüğü zaman pazar payımız azalıyor. Çayın kalitesi ne kadar artarsa pazar payı da o kadar artar. Çayımızı eski kalitesine kavuşturmamız gerekiyor. Biz bu bölgenin insanıyız. ÇAYKUR ve çay bizim yörenin can damarıdır. Aynı zamanda yaşam kaynağımız ve olmazsa olmazımızdır. Çay bizim geçim kaynağımızdır. Çayımıza sahip çıkalım."

Karadağ, sendikaların, üyelerin hak ve menfaatlerini korumanın yanında iş yerinin de hak ve menfaatlerini korumakla yükümlü olduğunu sözlerine ekledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şenol Güneş'ten Gökhan Akkan ve Serkan Kırıntılı Açıklaması
Şenol Güneş'ten Gökhan Akkan ve Serkan Kırıntılı Açıklaması
RİZE’DE 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE DENİZ ZAFERLERİ’NİN 104 YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ
RİZE’DE 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE DENİZ ZAFERLERİ’NİN 104 YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ