Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Rize Valisi Erdoğan Bektaş'dan 18 Mart Çanakkale Mesajı

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI

Rize Valisi Erdoğan Bektaş'dan 18 Mart Çanakkale  Mesajı
Rize Valisi Erdoğan Bektaş'dan 18 Mart Çanakkale  Mesajı admin

Çanakkale Zaferi, tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün imkânsızlıklara rağmen vatanını korumak için verdiği milli mücadelenin destanıdır. Vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’un “Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın? Gömelim gel seni tarihe desem, sığmazsın!” dizelerinde de belirttiği gibi, tarihe sığmayacak kadar büyük ve anlamlı bu zafer bağımsızlık, özgürlük, kardeşlik ve birlik ruhu ile verilen onurlu bir mücadelenin sonucudur.
Çok zor bir coğrafyada yaşıyoruz.
Herkesin yılgınlığa kapıldığı, gözünün korktuğu olaylar karşısında Türk halkı her zaman kararlı ve dik durmuştur. Bu aziz millet, dün Çanakkale’de yazdığı kahramanlık destanının bir yenisini 15 Temmuz hain darbe girişimi esnasında bir kez daha yazmış, bugün de Suriye’nin kuzeyinde Türk Silahlı Kuvvetlerince icra edilen “Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı” operasyonları ile yazmaya devam etmektedir.
Dün olduğu gibi bugün de en güç koşullar altında Türkiye'nin geleceğini aydınlatmak, Vatan topraklarını korumak ve savunmak için canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen şehitlerimiz, devletimizin varlığının, birlik ve beraberliğinin güvencesi olarak sonsuza kadar Türk halkının gönlünde yaşamaya devam edecektir.
Bu duygu ve düşüncelerle 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatan uğrunda canlarını feda eden tüm şehit ve ebediyete göçmüş gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, yaşayan gazilerimize de sağlıklı uzun ömürler diliyorum.
 
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Turhan açıkladı: 2020'de 5G geliyor
Bakan Turhan açıkladı: 2020'de 5G geliyor
YSK Başkanı: Seçim için hazırlıklarımız tamam
YSK Başkanı: Seçim için hazırlıklarımız tamam