Reklamı Geç
Advert

PKK'nın Mardin'deki elebaşı, sığınaklarını deşifre etti

Mardin'de, geçen ay içerisinde PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda yakalanan ve bombalı eylemlerin planlayıcısı olduğu belirtilen,'Musa' kod adlı Koçaali Bala, sığınakların yerini söyledi.

PKK'nın Mardin'deki elebaşı, sığınaklarını deşifre etti
PKK'nın Mardin'deki elebaşı, sığınaklarını deşifre etti admin

Geçen yıl Adana Valiliği'ne yönelik bombalı saldırının planlayıcısı olduğu belirtilen, örgütün 'sözde' özel kuvvetlerinde yer alan Çiçek Karabulut'un etkisiz hale getirildiği operasyonda sağ olarak yakalanan örgütün 'sözde' özel kuvvetler sorumlusu olduğu belirtilen PKK'lı Koçaali Bala'nın verdiği bilgiler doğrultusunda güvenlik güçleri operasyon başlattı.

ÖRGÜT MENSUPLARINA BÜYÜK DARBE
PKK'lı terörist Bala'nın verdiği bilgiler doğrultusunda Nusaybin ilçesine bağlı Koruköy, Yavruköy, Çalıköy, Doğanlı, Büyükkardeş, Akarsu mahalleleri ile Ömerli ilçesi kırsalında düzenlenen operasyona ilişkin Mardin Emniyet Müdürlüğü'nce yapılan yazılı açıklamada, şöyle denildi:

"Emniyet, MİT ve jandarma birimlerinin, bölücü terör örgütünün kırsal kadrolarına yönelik olarak Kasım ayı içerisinde gerçekleştirdikleri ortak operasyonda, metropollere yönelik bombalı eylemlerin planlayıcısı, 'sözde' özel kuvvetler sorumlusu 'Musa' kod adlı Koçaali Bala sağ ele geçirildi. Operasyonda ayrıca, Adana Valiliği’ne yönelik olarak 24.11.2016 tarihinde yapılan bombalı saldırının faali, örgütün özel kuvvetler mensubu Çiçek Karabulut da etkisiz hale getirildi.

Güvenlik güçleri tarafından ifadesi alınan 'Musa' kod adlı Koçali Bala, örgütün Nusaybin Koruköy, Yavruköy, Çalıköy, Doğanlı, Büyükkardeş, Akarsu Mahallesi kırsalı ile Ömerli kırsalında kullandığı birçok sığınak ve barınak hakkında bilgi verdi. Koçali Bala'dan alınan bilgiler üzerine bölgede kapsamlı operasyonlar başlatan güvenlik güçleri, örgüte ait birçok barınak, sığınak tespit ederek, çok miktarda patlayıcı, silah, mühimmat ve yaşamsal malzeme ele geçirmiştir. Güvenlik güçlerinin yaptığı operasyonlarla, Mardin kırsalında faaliyet yürüten ve kış üslenmesine geçmekte zorlanan örgüt mensuplarına büyük darbe vuruldu."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Erdoğan Eğitimde 2023 Vizyon Belgesi'ni açıkladı
Başkan Erdoğan Eğitimde 2023 Vizyon Belgesi'ni açıkladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cemal Kaşıkçı cinayetinin detaylarını açıkladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cemal Kaşıkçı cinayetinin detaylarını açıkladı