Reklamı Geç
Advert

Avcı, Rize'nin o unvanını koruyacaklarını söyledi

Ak Parti Rize İl Başkanı Muhammed Avcı, “türkiye’nin havası en temiz şehri unvanımızı koruyacağız” dedi.

Avcı, Rize'nin o unvanını koruyacaklarını söyledi
Avcı, Rize'nin o unvanını koruyacaklarını söyledi admin

Dünya Sağlık Örgütü tarafından, belirlediği oranlar bazında, Türkiye’de havası en temiz kentin Rize olduğu açıklanmıştı.
Konuyla ilgili açıklama yapan AK Rize İl Başkanı Muhammed Avcı, “Dünya sağlık örgüttü tarafından açıklanan bu kararı, şehrimizde yaşayan insanlarımız için, bölgemiz ve ülkemiz için gururu verici bir durumdur. Türkiye’nin havası en temiz şehri olmanın bir tesadüf değildir. İktidarımız boyunca Rize’de atık su arıtma tesisleri, çevreyi koruma, atıkları vaktinde değerlendirme noktasında şehrimize çok önemli tesisler kazandırdık, kazandırmaya devam ediyoruz.” dedi.
Çevre ve Şehircilik yatırımlarının Rize’nin tarihinde görmediği düzeye çıktığını belirten Avcı, “Son iki yılda çevre ve şehircilik yatırımlarımız rakamsal olarak büyük oranda değişmiştir. Rize’mizde son 14 yılda 199 milyon TL Çevre ve şehircilik yatırımı yaptık. Halkımızın hayat kalitesini sağlıklı ve planlı bir biçimde yükseltmeyi ve çevresel şartlar konusunda refahı en üst seviyelere çıkarmayı kendimize hedef koyduk. Bu süreçte iki adet ambalaj atığı toplama ve ayırma tesislerini şehrimize kazandırdık. Rize’mizde hava kalitesini daha da iyileştirdik. Erzurum temiz hava merkezine bağlı, Rize merkez ve Ardeşen ilçemiz olmak üzere iki adet hava kalitesini izleme istasyonu kurduk. İlimizde son iki yılda kükürtdioksit emisyonlarında %40, partikül madde emisyonlarında ise yaklaşık %10 azalma sağlamış olduk. Tabiat varlıklarını korumak için çevre, turizm ve şehirleşme sektörlerinde 1 milyon TL. Yatırım gerçekleştirdik. Atık suların geri dönüşümünde önemli yatırımlar yaptık. Rize’mizde 2003 yılında atık su arıtma tesisler bulunmazken, 2016 yılında atık su arıtma tesisle sayısını 6 adete çıkardık. Bu çok önemli altyapı ve üst yapı yatırımlarımız sayesinde şehrimizde çevre kirliliğini bitirdik. Bu yatırımların hayata geçmesi sayesinde, Rize’miz, Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan açıklamayla, Türkiye’nin en temiz havaya ve en sağlıklı yaşanabilir şehirlerimiz arasında yerini almıştır. Bütün ilgili kurum ve kuruluşlarımızla, çevreye duyarlı halkımızla birlikte Türkiye’nin havası en temiz şehri unvanımızı hiçbir zaman kaybetmeyeceğiz.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da hızlı tren kazası
Ankara'da hızlı tren kazası
Sağlık Bakanı: 25 bin personel atayacağız
Sağlık Bakanı: 25 bin personel atayacağız