Reklamı Geç
Advert

Başbakan Yıldırım'DAN Chp'ye Eleştiri

Başbakan Yıldırım AK Parti grup toplantısında

Başbakan Yıldırım'DAN Chp'ye Eleştiri
Başbakan Yıldırım'DAN Chp'ye Eleştiri admin

Başbakan Yıldırım, milletvekillerine seslendiği konuşmasında "bize bu kadar şeyi nasıl yapıyorsunuz gömü mü buldunuz diyorlar?" diyerek bu soruyu yanıtladı;

"GÖÜ BULMADIK, FAİZE GİDEN PARALARI ALDIK"
"Bu kadar şeyi nasıl yapıyorsunuz gömü mü buldunuz diyorlar? Gömü bulmadık, faize giden paraları aldık, milletin hizmetine verdik. Bu işe sizin aklınız ermez. Eğer biz 2002'deki gibi 15 yılboyunca faiz ödeseydik 1.9 katrilyon faiz ödeyecektik. Türkiye'yi 3 kat büyüttük. AK Parti'nin geçmiş 15 yılının özeti budur."

Yıldırım'ın konuşmasından satır başları:

"İzmir'de iş dünyamızla, parti teşkilatlarımızla bir araya geldik. Konya'da 1 milyar 400 milyon değerinde 50 eserin açılışını yaptık. Pazar günü ise ülkemizin dört bir yanında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları gerçekleşti.

CUMHURİYETİN 100. YILINA YALNIZCA 6 YIL KALDI
2023 hedeflerimize, Cumhuriyetimizin 100. yılına kararlı adımlarla yürüyoruz. İstiklal Harbimizi zafere taşıyan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Cumhuriyetin 100. yılına sadece 6 yıl kaldı.

HEDEFLERİMİZDEN HİÇ ŞAŞMADIK
Demokrasimize yönelik birçok saldırı ile karşı karşıya kaldık son yıllarda. Bütün bu mücadeleyi verirken istikametimizi asla kaybetmedik, hedeflerimizden hiç şaşmadık. Milletin desteğini alanların sırtı yere gelmez. Diz çöktürmeye çalıştılar çökmedik, dizginlemeye çalıştılar inadına şaha kalktık.

Türkiye 15 Temmuz'a rağmen, terör ile yoğun mücadeleye rağmen bu senenin ilk yarısında yüzde 5'in üzerinde bir büyüme gerçekleştirildi. Dünyada bizden daha fazla büyüyen iki ülke var. Biri Çin, diğeri Hindistan. Üçüncü Türkiye.

İHRACATTA YENİ HEDEF
Gelecek 10 yılda en büyük gücümüz yatırım, üretim ve ihracatta büyüme olacak. 2017 yılını ihracatta, istihdamda seferberlik yılı ilan etmiştik. Hedefi ihracatta 153 milyar koymuştuk. Şimdi yeni hedefimiz 156.5 milyar dolar. Arkadaşlarımızın ortaya koydukları büyük gayret için şükranlarımı sunuyorum.

KOBİLERE KREDİ MÜJDESİ
KOBİ'lerimize yeni bir kredi imkanı getiriyoruz. KOBİ'ler eğer teknoloji düzeyi yüksek ürün ve yatırımlara yönelirse yüzde 70'i ödemesiz, yüzde 30'u geri ödemeli olmak üzere destek sağlayacağız. Amaç katma değeri yüksek ürünlere KOBİ'leri yöneltmek.

500 milyon desteği KOBİ'lerimize vermiş olacağız. Stratejik ürün desteği planladık. Bu programda da yerli ve milli ürünler ayrıca desteklenecek. Yerli katkısı ne kadar fazlaysa bunlara ayrı bir destek programını da hayata geçiriyoruz.

GÜMRÜK KAPILARINDA YENİ SİSTEM
Bir diğer gelişme gümrük kapılarında. Gümrük kapıları malların ve ziyaretçilerin karşılaştıkları, bizim vitrinimiz niteliğindedir. Kara gümrük kapılarımıza gelen ve giden bütün araçlar artık otomatik plaka okuma ve kaydetme sistemi ile çalışacak. Yarın itibarıyla 17 sınır kapımızda kurulan sistem faaliyete geçecek. Kapıköy, Sarp ve Türközü sınır kapılarında da sistem çalışmalar biter bitmez faal hale gelmiş olacak. Kaçakçılıkla mücadelede önemli bir adım atmış olacağız.

ENGELLİ VATANDAŞLARLA İLGİLİ YENİ DÜZENLEMELER
Engelli vatandaşlarımızın hakkını teslim eden onlara öncelik sağlayan tek parti AK Parti'dir. 2002'de 5777 memur vardı. Şimdi 52 bin 236. 10 kattan fazla büyük.

365 binin üzerinde engelli vatandaşımıza iş, aş sağladık 15 yılda. 15 yıl içinde engellilerle ilgili kapsamlı yasayı da AK Parti iktidarında biz çıkardık.

2018'DE 5 BİN ENGELLİ KARDEŞİMİZE İŞ VERECEĞİZ
Önümüzdeki sene, 2018'de 5 bin engelli kardeşimize iş vereceğiz. Hayırlı uğurlu olsun.E-KPSS sınavının geçerlilik süresi 2 yıl. Hakları yanmasın diye bunu 4 yıla çıkarıyoruz.

2018 bütçe görüşmelerine başlıyoruz. 2018 bütçesi nedir, ne değildir. Bu bütçemiz AK Parti iktidarının 16. bütçesidir. Türkiye Cumhuriyeti'nde üst üste 16 bütçe yapan başka bir iktidar var mı ben hatırlamıyorum.

BÜTÇENİN BU SENEKİ BÜYÜKLÜĞÜ 763 MİLYAR LİRA
Bütçenin bu seneki büyüklüğü 763 milyar lira. 2018 bütçesinde faize vereceğimiz miktar yüzde 9. 2002'de bütçenin yüzde 43'ü faiz borcuna gidiyordu. 2002'de 100 lira vergi topluyorduk, içinden 86 lirasını faize yatırıyorduk. Geriye 14 lira para kalıyordu, bozdur bozdur harca. Bu bütçede 100 liranın 88 lirası bizde kalıyor. Gönlümüz istiyor ki hiç vermeyelim.

GÖMÜ MÜ BULDUNUZ DİYORLAR
Bu kadar şeyi nasıl yapıyorsunuz gömü mü buldunuz diyorlar? Gömü bulmadık, faize giden paraları aldık, milletin hizmetine verdik. Bu işe sizin aklınız ermez.

Eğitim bütçesi 11 milyardan 134 milyara çıkmış. Bütçemizin yüzde 18'i eğitime ayrılıyor.

2018'de sağlık bütçemiz 127 milyar lira. Eğitimden sonra ikinci sırada sağlık geliyor.

Bu bütçe yatırım bütçesi. 2018'de 85 milyar lira yatırıma para ayırıyoruz. Bu yıl için daha da artabilir.

Sosyal harcamalar. 2002 yılında sosyal harcama kaleminde belediye, hükümet hepsi 3 milyarın altında. Bugün 51 milyar lira. Sosyal devlet lafla olmuyor. İcraatla oluyor. İcraatın adresi AK Parti.

Tarım desteklerimiz 2018 bütçesinde önemli miktarda artıyor. 25 milyar TL tarım sektörüne kaynak aktardık.

Tarım desteklerimiz yine 2018 bütçesinde çok önemli miktarda artıyor. Yatırım ve destek olarak 25 milyar lira tarım sektörüne yer ayırdık. Eğer biz 2002'deki şekilde 15 yıl boyunca faiz ödeseydik, yaklaşık olarak 1.9 katrilyon faiz ödeyecektik. Şimdi bu anlattığım oranlara düşünce bizim ödediğimiz faiz miktarı 3'te 1'in altına düştü. Cebimizde 1.4 katrilyon para kaldı. Bu para ile de köprüler, yollar, hastaneler, okullar yaptık.

AK Parti'nin geçmiş 15 yılının özeti budur.

TAŞERON MEVZUSU BİTECEK
Yeni seneden itibaren bu taşeron mevzusu bitmiş oluyor.

AK PARTİ KONGRELERİ
Kongre süreci devam ediyor. Gittiğimiz illerde zaman buldukça kongrelere katılıyoruz. Bugüne kadar 532 ilçe kongremizi tamamladık. 2018 ortalarında büyük kongreyi gerçekleştireceğiz.

Bizim davamız makam mevki yarışı değil, vatandaşa hizmet yarışıdır. Görevlerini devreden büyün belediye başkanlarımıza bir kez daha partimiz adına milletimiz adına teşekkür ediyorum. Burada bir noktaya dikkatinizi çekmek istiyorum; Belediyelerimizdeki istifa ve değişim de aynı anlayışla gerçekleşiyor. Bunu nöbet değişimi olarak görüyoruz. Başka partiler gibi görev bitene kadar değil, son nefesi verene kadardır.

TEZCAN'IN SÖZLERİ
Son zamanlarda ana muhalefet partisi CHP'de ciddiyeti giderek artan bir üslup bozulması yaşanıyor. Sözcülerini de ayarı kaçmış dil kullanmaya atan sebebi merak ediyoruz. Adam parti sözcüsü müparti sövücüsü mü doğrusu anlayamadık. Şeddeli diktatör arıyorlarsa geçmişlerine baksınlar.

Sen saygısızlık yapacaksın sonra da saygı bekleyeceksin. Diyor ki, 'Evet oyu verenlerin çoğu pişman.' Nereden biliyorsun. Başarısızlığın faturasını AK Parti'ye ve liderine hakaret ederek örtemezsin. Başka partilere de oy verenler saygı duymayı öğreneceksiniz.

HERKES NE KONUŞTUĞUNU BİLECEK
AK Parti milletimizle birlikte 15 yıldır demokrasinin namusunu korudu, korumaya da devam ediyor. 15 yıldır yerinde sayan partini kurtar kardeşim. Bu ülkenin siyasetinde artık bu ayıplı dilin yeri yok. Herkes ne konuştuğunu bilecek.

"HABUR, MERKEZİ YÖNETİME DEVREDİLDİ"
Irak yönetimi bizim muhatabımızdır dedik ve bütün havalimanları, sınır kapılar, merkezi hükümetin kontrolünde olmalıdır dedik. Irak'ın hakları asla zedelenmemelidir dedik. Referandumu yapanlar bunun bedelini ödemelidir dedik. Bunlar artık orada yöneticilik yapamaz dedik, bırakmak zorunda kaldılar.

Sınır kapısını da, bu sabah itibarıyla Habur, merkezi yönetime devredildi. Bütün kontroller Irak hükümeti tarafından yapılacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da hızlı tren kazası
Ankara'da hızlı tren kazası
Sağlık Bakanı: 25 bin personel atayacağız
Sağlık Bakanı: 25 bin personel atayacağız