Ambulans helikopter Pazar İlçe Stadı'na minik Irmak için indi

Geçirdiği ateşli hastalık nedeniyle Samsun'a götürülmesi gereken 2 yaşındaki kız çocuğu için Sağlık Bakanlığına ait ambulans helikopter, Pazar İlçe Stadına inerek hastayı nakletti.

Ambulans helikopter Pazar İlçe Stadı'na minik Irmak için indi
Ambulans helikopter Pazar İlçe Stadı'na minik Irmak için indi admin

Rize’nin Çamlıhemşin İlçesi Dikkaya Köyünde yaşayan 2 yaşındaki kız çocuğu Irmak Kaptan, ateşli hastalık nedeniyle kaldırıldığı Pazar Kaçkar Devlet Hastanesinde yeterli cihaz olmadığı için Samsun’daki özel hastaneye sevk edildi.

Durumunun aciliyeti nedeniyle Sağlık Bakanlığından minik Irmak için ambulans helikopter talep edildi. Sabah saatlerinde Pazar İlçe Stadına indirilen ambulans helikopterle 2 yaşındaki kız çocuğu Samsun’daki özel hastaneye götürüldü.

Minik Irmak’ın dedesi Mehmet Kaptan, devlet yetkililerine teşekkür ederek, “Daha önce yine ateşli bir hastalık geçirmişti. Yeniden hastalığı nüksedince ve buradaki hastanede de gerekli ekipman olmadığı için sevk kararı alındı. Trabzon’da yer yok denildi. Bu kez Samsun’a kaldırılması gerekti. Acil olduğu için zaman kaybına sebebiyet verilmemesi için ambulans helikopter talep edildi. Allah devletimizden razı olsun, helikopter ile çocuğumuz Samsun’a götürüldü. İnşallah şifa bulur. Bu konuda bize destek olan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın derbi yorumu: Kumpas var
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın derbi yorumu: Kumpas var
Erken seçim teklifi Meclis'te
Erken seçim teklifi Meclis'te