Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

İğne Oyası Yapımı Ve Kullanım Alanları

İğne oyası tüm hanımların öncelikli tercihi olarak günümüzde bulunmaktadır. Severek kullanılan bu ürün adı üzerinde iğne ile yapılmakta ve yapım aşamasında oldukça zaman harcanmaktadır.

İğne Oyası Yapımı Ve Kullanım Alanları
İğne Oyası Yapımı Ve Kullanım Alanları Hakkı DUMAN

İğne oyası tüm hanımların öncelikli tercihi olarak günümüzde bulunmaktadır. Severek kullanılan bu ürün adı üzerinde iğne ile yapılmakta ve yapım aşamasında oldukça zaman harcanmaktadır. Kullanıldığı yere zarif ve güzel bir görünüm kazandırmakla birlikte şıklık katmaktadır. Her on kadından dokuzu iğne oyasını tercih etmektedir. Bunun en önemli sebebi yukarıda da bahsettiğimiz gibi zarif bir görünüm sunmasıdır. 

Hepimizin bildiği üzere hanımlar şıklık ve zerafet söz konusu olduğu zaman akan suları durdurmakta ve son damlasına kadar şıklığın peşinden koşmaktadır. İşte iğne oyası  şıklık katan aksesuarlardan olduğu için bu kadar tercih sebebi olmaktadır. İğne oyası yaparken iğne ve iplikle sabırlı bir şekilde oyamızın modelini oluştururuz. Daha sonra ister sade olarak istersek de bir malzemenin kenarına monte ederek kullanabiliriz. Bu malzemeler nedir diye soracak olursanız. Bunlar bir havlu kenarı, tülbent kenarı, masa örtüsü kenarı ve yastık yorgan kenarı işlemesi olabilir. Sade olarak kullanmak isterseniz de televizyon örtüsü, büfe içlerinde sergi amaçlı ve de masa ve sehpa örtüsü olarak kullanabilirsiniz.

İğne Oyası Tercih Eden Kişiler

İğne oyası tercih eden kişiler genellikle bayanlardır. Bayanlar iğne oyasını zariflik adına kullanır ve evlerinde sergiler. Çok fazla kullanım alanı olduğu için oldukça tercih edilmekte ve bayanlar tarafından tercih edilmektedir. Kullanıldığı yere çok yakıştığını iddia ettikleri için bayanlar severek kullanmaktadırlar. Kapalı hanımlarımızın da en çok tercih ettikleri tülbent türü yine kenarları iğne oyası işlemeli olan tülbentler olmaktadır. Bunun sebebi zarif bir görünüm sunması ve şıklık katması olmaktadır. 

İğne Oyası Fiyatları Ve Yapımındaki Güçlükler

İğne oyası fiyat olarak diğer oya türlerinden daha pahalıya satılmaktadır. Örneğin tığ ile yapılmış olan oya türü ile iğne oyası türü arasında neredeyse yarı yarıya fark bulunmaktadır. Bunun en temel nedeni de iğne oyasının yapımındaki zorluklar ve çok zaman harcanmasıdır. Mesela tığ ile yapılmış olan bir tülbent beş günde bitiyor ise iğne oyasında bu zaman yedi veya sekiz güne çıkmaktadır. Dolayısıyla iğne oyası yapımın aldığı zamanı tığ almadığı için yapması daha kolay ve zahmetsizdir. İğne oyasının yapımındaki bir diğer güçlük ise iğnenin tehlikeli bir alet olmasından kaynaklanmaktadır. Kullanırken dikkat edilmediği takdirde ciddi anlamda yaralanmaya sebep olabilir ve canınızı yakabilir. Dikkatli ve düzgün bir şekilde muhafaza edilmeli ve kullanımı bittikten sonra hemen ortadan kaldırılmalıdır. İnce uçlu bu iğne ortada bırakılması tehlike oluşturur.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 adımda oy kullanma rehberi
6 adımda oy kullanma rehberi
Erdoğan Kandil'de Lider Kadroyu Hallettik
Erdoğan Kandil'de Lider Kadroyu Hallettik