Advert
Advert

Selde Kaybolan Kişiyi Arama Çalşmaları Devam Ediyor

Rize'nin Çayeli ilçesi Derecik köyünde geçtiğimiz gün sel sularına kapılarak kaybolan Mehmet Küçüksarı için arama çalışmaları sürüyor.

Selde Kaybolan Kişiyi Arama Çalşmaları Devam Ediyor
Selde Kaybolan Kişiyi Arama Çalşmaları Devam Ediyor admin

Rize'nin Çayeli ilçesinde kaybolan 49 yaşındaki Mehmet Küçüksarı için arama çalışmaları devam ediyor. 

Çayeli ilçesine bağlı Derecik köyündeki evinden önceki gün ayrıldıktan sonra haber alınamayan Küçüksarı'nın bulunması için yürütülen çalışmalara, AFAD, jandarma ve İkizdere Arama Kurtarma (İDAK) ekibinden toplam 20 kişi katılıyor.

Yaklaşık 3 kilometrelik Derecik Deresi'nde yürütülen çalışmalara, köylüler ve Küçüksarı'nın akrabaları da destek veriyor.

Dereye düşerek kaybolduğu tahmin edilen Küçüksarı'ya ait giysilerin bir kısmının dün köylülerce bulunduğu arama çalışmaları aralıksız sürdürülüyor.

Öte yandan, Küçüksarı'nın Çayeli Büyükköy çay fabrikasında çalıştığı öğrenildi.

Mehmet Küçüksarı'nın ağabeyi Ramazan Küçüksarı, gazetecilere yaptığı açıklamada, kardeşinden salı akşamı haber alamadıklarını belirterek, "Havaların sıcak olması nedeniyle mezradaki evinde kalıyordu. Oradan fabrikaya gidiyordu. Aşırı yağmur yağdı. Arabasını derenin yukarısına bıraktı. Buradan yaya geçmeye çalıştı. Bu sırada dere sularına kapıldı herhalde." dedi.Çalışmaları kordine eden kaybolan vatandaşı amcasının oğlu Ramazan Küçüksarı yaptığı açıklamada üzgün olduklarını ifade ederek, "Olaydan sonra hızlı bir şekilde köylüler olarak çalışıyoruz. 20 kişilik bir ekiple olay yerinden başlayıp köy merkezine kadar indik. Amcaoğlunun elbiseleri hemen 500 metre aşağıda bulabildik. Arama çalışmalarımız devam ediyor. Şuanda ekiplerimizde burada, hepsinden Allah razı olsun. İnşallah hayırlı bir netice alırız. Çok üzgünüz iki gün önce evinde beraber oturup çay içtik. Arazi şartları ağır. Bundan sonraki süreçte çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oylar Hangi Halde Geçerli Hangi Halde Geçersiz Sayılacak
Oylar Hangi Halde Geçerli Hangi Halde Geçersiz Sayılacak
Afrin'de yaşayan yaşlı bir kadın, yardım getiren Mehmetçiği kaskından öperek teşekkür etti.
Afrin'de yaşayan yaşlı bir kadın, yardım getiren Mehmetçiği kaskından öperek teşekkür etti.