Estetik Operasyonların Sayısı Artıyor

Estetik Operasyonların Sayısı Artıyor

Estetik Operasyonların Sayısı Artıyor
Estetik Operasyonların Sayısı Artıyor Hakkı DUMAN

Geçmişten günümüze çok fazla tercih edilen ve toplumun her kesiminden oldukça ilgi çeken estetik operasyonları yaptıran insan sayısı gitdikçe daha da artmaktadır. Şu an da yaptırmayanlar bile ileriki zaman için estetik ameliyat yaptırmayı düşünmektedir. Estetik ameliyat olmak isteyen kişilere pek çok imkan tanıyan bu sektör göğüs büyütme, burun ameliyatı, liposuction, kulak estetiği, dolgu ve botoks, lazer epilasyon, yüz germe, karın germe, kalça büyütme gibi daha birçok alanda cerrahi müdahaleler ile gerçekleşmektedir.

Günümüzün en çok tercih edilen estetik operasyonlarına bakacak olursak eğer ilk sıralarda yer alan Türkiye’nin en popüler estetik operasyonu burun estetiği’dir. Bu ameliyatlarda en önemli şey doktor seçimi olmaktadır. Çünkü bu tarz ameliyatlardan defalarca yapılmaz bir kere yapılmalı ve ideal olmalıdır. Hastanın sağlığı açısından doğru olanda budur. En sık tercih edilenler arasında Liposuction yöntemi de yer almaktadır. Hastanın vücudunda bulunan yağ hücrelerini alma operasyonu olarak da bilinen bu ameliyat da tüm yağlar alınmaz, zaten bu ameliyatın amacı asla zayıflatmak değildir. Bu ameliyat ile dikkat edilen husus yağ dağılım dengesini eşitlemektir. Diyet ve zayıflama yöntemleri işe yaramayan kişilerin en sık başvurduğu yöntem olarak bilinen liposuction da yağ hücrelerinin alınacağı bölge şişirilerek o bölgelere kesik çizgiler atılması ve sonrasında ise içeriye metal borular yerleştirilmesi ile olur. Yerleştirilen borular ise hücreleri vakumlayarak alır. 

Saç ekimi ameliyatı da yukarı da saydığımız ameliyatlar gibi saç dökülmesi, doğuşsal ve sonradan oluşan kellik, saç seyrekliği, diğer saç problemleri gibi sorunlardan oluşan pek çok problemi tedavi etmek için kişilerin tercih ettiği ve en sık başvurduğu estetik operasyonlardan biridir. Günümüzde daha da ön plana gelen bu ameliyatlar kişilere her açıdan cazip gelmektedir.

Kaynak: FBM Tıp Merkezi

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kuzey Irak'ta terör hedefleri vuruldu
Kuzey Irak'ta terör hedefleri vuruldu
Emekli maaşları bayramdan önce yatırılacak
Emekli maaşları bayramdan önce yatırılacak