Onlarda Gerçekten Üzgünmüş !
Advert

Onlarda Gerçekten Üzgünmüş !

Spor Toto Süper Ligde 2. yarının en başarılı takımlarından Trabzonspor’un 2. Yarının en başarısız takımı olarak averaj takımına dönen Bursaspor’a evinde mağlup olarak Çaykur Rizespor’u küme düşürmesinin yankıları sürüyor.

Onlarda Gerçekten Üzgünmüş !
Onlarda Gerçekten Üzgünmüş ! admin

Trabzonspor’un Spor Toto Süper Ligin son haftasında Bursaspor karşısında sergilediği futbolu ve oynanan oyun karşısında Çaykur Rizespor’u küme düşürmesine tepki gösteren Trabzonluları Dede Korkut’un "Kahpe içeriden olunca kapı kilit tutmaz oğul."  Sözünü kullanarak kahpelikle suçlayan Trabzonspor Kulübü Başkanı Muharrem Usta, timsah gözyaşlarını bir kez daha ortaya koyarken, ellerinde olmayan nedenlerle Bursaspor’un kazanmasına ve Çaykur Rizespor’un küme düşmesine üzüldüğünü söyledi.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Muharrem Usta, "Rizeli kardeşlerimizin üzüntüsü karşısında gerçekten bizler de üzgünüz." dedi.

Usta, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Trabzonspor ve Çaykur Rizespor'un ülkenin saygın kulüplerinden olduklarını ve her zaman birbirlerine ihtiyaç duyduklarını belirtti.

Şanssızlıklarının, küme düşecek takımı belirleme maçının Trabzonspor'a denk gelmesi olduğunu vurgulayan Usta, "Maalesef bu durum bizim adımıza büyük bir talihsizlik oldu. Çaykur Rizespor kümede kalsaydı iki şehir arasında uzun yıllara dayanan sorunun da çözüleceğini biliyorduk. Bunu keşke başarabilseydik ama inanın tüm çabalarımıza rağmen olmadı." diye konuştu.

Sonuç itibarıyla komşuları Çaykur Rizespor'un ligden düştüğünü dile getiren Usta, şöyle devam etti: "Empati yaptığımızda onların son maçta bizden iyi bir sonuç bekleme hakları tabii ki vardı. Biz bu beklentiyi, komşuluk beklentisini tüm çabalarımıza rağmen karşılayamadık. ‪Herkes emin olsun ki çok istedik ancak olmadı, bunun adı futbol. Sonucun böyle olmasını ve var olan sorunun derinleşmesini ister miydik? Tüm Rizeli kardeşlerimizin üzüntüsü karşısında gerçekten bizler de üzgünüz."

Usta, tarihte bu tarz maçların çok zor olduğunu herkesin bildiğini kaydederek, "Başta Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Sayın Metin Kalkavan ve yönetim kurulu üyeleri olmak üzere tüm Rizespor taraftarlarının beklentilerini tüm gayretimize rağmen elimizde olmayan nedenlerle karşılayamamanın üzüntüsü içindeyiz." ifadelerini kullandı.

"Trabzon ile Rize arasına kimse girmemeli." diyen Usta, sözlerini şöyle tamamladı: "Sorumluluk sahibi herkesi sağduyuya davet ediyoruz. Yıkmak kolay ama onarmak zordur. Bizler zor olanı başarmak zorundayız. Kardeşliğe her zamandan daha çok ihtiyacımız olduğu bu günlerde sorumluluk sahibi olarak davranmamız kaçınılmaz bir gerçektir. Bizler sorunlardan beslenerek dargınlık ve kırgınlıkları körükleyen değil, var olan sorunları çözebilen tarzda yolları yürüyün bireyler olmalıyız."

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kuzey Irak'ta terör hedefleri vuruldu
Kuzey Irak'ta terör hedefleri vuruldu
Emekli maaşları bayramdan önce yatırılacak
Emekli maaşları bayramdan önce yatırılacak