Sütlüoğlu'ndan Kalite Vurgusu
Advert

Sütlüoğlu'ndan Kalite Vurgusu

2017 yaş çay kampanyasını 3 Mayıs’ta açan ve kısa sürede tam kapasiteye ulaşan ÇAYKUR bu güne kadar üreticiden 64 bin 300 ton çay satın alırken mesai saati gözetmeksizin fabrika denetimlerini sürdüren Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu kaliteli ürün için kaliteli hammadde vurgusunu tekrarladı.

Sütlüoğlu'ndan Kalite Vurgusu
Sütlüoğlu'ndan Kalite Vurgusu admin

Yurt içinde ve yurt dışında Türk çayının kalitesini anlattıklarını belirten Genel Müdür İmdat Sütlüoğlu, bu kaliteyi yakalamak içinde bahçeden paketlemeye kadar olan sürecin iyi takip edilmesi gerektiğini söyledi.
Bayi ve bölge denetimleri için il dışında bulunan Genel Müdür Sütlüoğlu gece geç saatlerde döndüğü Rize’de ayağının tozuyla Of, Eskipazar, İyidere, Derepazarı ve Zihniderin Fabrikalarını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
KALİTE İÇİN HERKES GÖREVİNİ YAPMALI
Yaptığı denetimlerin ardından yaptığı açıklamada kalite konusunda herkesin görevini layıkıyla yapmasının gerektiğini söyleyen Genel Müdür İmdat Sütlüoğlu. “Kaliteli ürün için fabrika müdüründen çay alım yeri işçisine hatta üreticilere kadar herkesin aynı sorumlulukta olması gerekiyor. Gece gündüz demeden, idari işlerin yanında fabrikaları da denetliyorum. Dünyaya açılmaya dünya pazarında Türk çayı algısını oluşturmaya çalışıyoruz. 104 ülkeye ulaştık. Hedefimiz bu sayıyı arttırmak ancak bunun için de ilk şart kaliteli ürün. Kaliteli ürün ise hammaddeden başlar. Biz hammaddeyi kalitesiz alırsak fabrikalarımız ne kadar modern olursa olsun kaliteli çay yapamayız. Kalitesiz malı da satabilen pazarlamacı olmaz. Bir ülkeden başka bir ülkeye koşuyoruz ama her şey çayın ve hammaddenin kalitesine bağlı. Bunu için öncelikli olarak kaliteli yaş yaprak ve işleme prosesini de özenle takip etmek gerekiyor. Bizde bunun çabası içerisindeyiz” dedi.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
81 ilde Duman Operasyonu
81 ilde Duman Operasyonu
2018 yılı bütçe hazırlık çalışmaları başladı
2018 yılı bütçe hazırlık çalışmaları başladı