Devlet Memurlarının Sık Kullandığı Kırtasiye Malzemeleri
Advert

Devlet Memurlarının Sık Kullandığı Kırtasiye Malzemeleri

Devlet Memurlarının Sık Kullandığı Kırtasiye Malzemeleri
Devlet Memurlarının Sık Kullandığı Kırtasiye Malzemeleri Hakkı DUMAN

Devlet kurumlarında çalışma düzeni ve işleyişi belirli bir prosedür çerçevesinde gerçekleşiyor. Evrakların birçoğu önemli resmi bilgiler içermesinden ve mutlaka arşivlenmesi gerektiğinden dolayı özellikle evrak kullanımında belirli kırtasiye ve ofis malzemelerine ihtiyaç duyuluyor. Devlet dairelerinde en fazla kullanılan kırtasiye malzemelerini sizler için araştırdık. İşte listenin ilk sıralarını alan kırtasiye ve ofis malzemeleri…

1- Poşet Dosya Devlete bağlı olarak hizmet veren kurum ve kuruluşlarda en sık kullanılan kırtasiye malzemesi poşet dosya oluyor. Her bir evrak, belge niteliği taşıdığından evrakların özenle korunması gerekebiliyor. İşte bu noktada devreye poşet dosyalar giriyor. Şeffaf yapısı sayesinde evrakların dosyadan çıkarılmadan okunabilmesi mümkün. Ayrıca nemden, tozdan ve olası kazalardan korunmasını sağlayan şeffaf poşet dosyalar neredeyse her evrak için kullanılabiliyor. Arşivleme veya klasörlerle evrakların düzenlenmesi gibi çalışmalarda da kolaylık sağlayan poşet dosyalar her devlet kurumu için oldukça mühim.

2- Plastik Klasör Evrakların pek çok yetkili tarafından imzalanması ya da onaylanması gerekebiliyor. Bu durum genellikle A4 formatında hazırlanan evrakların pek çok farklı birime taşınması anlamına geliyor. Bu esnada da belgelerin korunması büyük önem arz ettiğinden devlet memurları plastik dosyalardan yardım alıyor. Evraklar belirli bir düzen çerçevesinde plastik dosyalara yerleştirilerek taşınıyor ve bu sayede belgenin kaybolması, düşmesi, yırtılması gibi istenmeyen durumlara karşı başarılı bir önlem de alınmış olunuyor. Memurlar, kapak kısımları bir hayli dayanıklı olduğundan tercihini plastik klasör kullanımından yana yapıyor.

3- Zımba – Delgeç Neredeyse tüm ofisler ve çalışma alanları için önem taşıyan zımba ve delgeç, devlet kurumlarında çok daha fazla tercih ediliyor. Dolayısıyla hemen her çalışma masasında mutlaka zımba ve delgeç görebilirsiniz. Ebatları daha küçük olan faturaların, makbuzların ve benzeri belgelerin ilgili dosyaya ya da evraka eklenmesi noktasında zımba devreye giriyor. Evrakların arşivlenmesi gerektiğinde bu noktada da devreye delgeç giriyor.

4- A4 Kağıt Sadece devlet kurumlarında değil neredeyse tüm ofislerde en çok kullanılan kırtasiye malzemeleri arasında A4 kağıtları ön sıralarda yer alıyor. Devlet dairelerinde ise e-mail yoluyla yapılan yazışmaların dahi çıktısının alınması gerektiğinden ve belgelerin çoğu zaman çoğaltılması gerekmesinden dolayı fotokopi kağıdına sıklıkla gereksinim duyuluyor.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Özel güvenliklere 'uzun namlulu' silah izni
Özel güvenliklere 'uzun namlulu' silah izni
MHP Lideri Bahçeli'den bayram mesajı
MHP Lideri Bahçeli'den bayram mesajı