Buzdolabının Alt Kısmı Neden Soğumuyor ve Nasıl Çözülür?

Buzdolabının Alt Kısmı Neden Soğumuyor ve Nasıl Çözülür?

Buzdolabının Alt Kısmı Neden Soğumuyor ve Nasıl Çözülür?
Buzdolabının Alt Kısmı Neden Soğumuyor ve Nasıl Çözülür? Hakkı DUMAN

Buzdolabı teknolojisi modern yüzyıl dünyasında insanların yaşamları açısından çok önemli bir yere sahiptir. Özellikle de ilerlemeye devam eden teknolojinin akıllı cihazlar ile bir araya gelen beyaz eşya teknolojilerinin meydana gelmesine neden oluyor. Özellikle günümüzde bir buzdolabından çok daha fazlasını sunmakta olan yeni nesil buzdolabı modelleri dünyanın her yerinde olduğu gibi Türkiye’de de günlük yaşamın en önemli parçalarından birisi olarak öne çıkıyor. Ancak her buzdolabı modelinin ileri nesil teknolojiye sahip olsa da zaman içerisinde çeştli arızalanmalar ile karşı karşıya kalması son derece normaldir. Kullanım yoğunluğu, zamanla yıpranan buzdolabı parçaları ve tabii ki çevresel koşullar buzdolaplarında çeşitli arızalanmalara neden olabiliyor. İleri nesil teknolojiye sahip olan Arçelik buzdolabının alt bölümünü soğutmaması probleminde de tüm diğer buzdolabı arıza durumunda olduğu gibi Arçelik Servisi tarafından profesyonel çözümler sunuluyor.

İleri nesil teknolojiye sahip olan Arçelik markalı buzdolabında bu tip bir soğutma problemi genellikle kapak açık kalmasından kaynaklanmaktadır. Çünkü günümüzde buzdolarp 3 ila 5 saat gibi süreler açık kalan kapak durumunda bloklama uygulamaktadır. Kısaca buzdolabının fanının üfleme gerçekleştirdiği hava kanallarının buz dolmasıyla tıkanmasıdır. Hava kanallarının tıkanması durumunda da alt bölmeye soğukluk ulaşamayacaktır. Bu tip durumda deneyimli Beyaz Eşya Servisi teknik personelleri tarafından buzdolabının fişini çekerek, kapılarını tamamen açık vaziyette tutacak biçimde boşaltarak 48 saat kapıları açık durumda bekletmektedir. Bu uygulama sırasında odanın normal oda sıcaklığı seviyesinde olması büyük bir önem arz ediyor ki bu durum özellik kış aylarında önemli bir fark yaratıyor.

Sultanbeyli Arçelik Servisi deneyimli ekipleri, buzdolabının kapağının açık kalmamasından emin olunması durumunda ise buzdolabının su tahliye kanallarında meydana gelebilecek tıkanıkları değerlendirmektedir. Eğer buzdolabı su tahliye kanalları tıkalı ise içeride kalan suyun temizliği için gerçekleştirilecek su kanalı temizliği profesyonel uygulamalarında teknolojik teknik teçhizatların kullanımı gerçekleştirilmektedir. Daha sonra ise 24 ila 28 saat kadar buzdolabı fişi çekili vaziyette bekletilmektedir. Su kanallarının tıkanmasından kaynaklı buzdolabında bu tip bir alt bölme soğumama sorunu yaşayanlar için profesyonel servis uygulamaları sayesinde daha kaliteli ve dünya standartlarına uygun standartlarda servis çözümleri sunulmaktadır.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
81 ilde Duman Operasyonu
81 ilde Duman Operasyonu
2018 yılı bütçe hazırlık çalışmaları başladı
2018 yılı bütçe hazırlık çalışmaları başladı