Rize'den 4 Lise "fizy 20. Liselerarası Müzik Yarışması"nda Sahneye Çıkıyor
Advert

Rize'den 4 Lise "fizy 20. Liselerarası Müzik Yarışması"nda Sahneye Çıkıyor

Türkiye’nin en büyük gençlik organizasyonu “fizy 20. Liselerarası Müzik Yarışması”, Ankara elemeleri ile devam ediyor. Yoğun bir hazırlık döneminin ardından liseli gençlerin bütün heyecanı ile hazır olduğu günde, Rize’den 4 Lise Ankara’da sahneye çıkacak.

Rize'den 4 Lise
Rize'den 4 Lise admin

Başvuru rekoru kırılan “fizy 20. Liselerarası Müzik Yarışması”nın eleme etapları devam ediyor. “Dünyanın En Başarılı Gençlik Organizasyonu” ödülüne sahip yarışmanın Ankara elemeleri, 31 Mart- 1 Nisan tarihlerinde, 28 ilden 140 okulun katılımıyla Ankara MEB Şura Salonu’nda yapılacak.

Fizy 20. Liseler Arası Müzik Yarışması’nın Ankara elemelerinde Rize’yi temsil edecek olan; Ardeşen Kanuni Anadolu Lisesi- Işıklı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kazım Koyuncu’dan ‘’Koçari’’, Ali Metin Kazancı Rize Lisesi Birol Topaloğlu/Gökhan Birben’den ‘’Dereler /Oy Oy Güzelim’’, Pazar Fen Lisesi/Pazar Anadolu Lisesi Resul Dindar/Karmate’den ‘’Hey Gidi Karadeniz /Hasta Oldum Derdune’’, Türk Telekom Güzel Sanatlar Lisesi ise Cristina Aguilera’dan ‘’Bound to You’’ şarkılarını seslendirecek.

Rizeli öğrencilerin profesyonel olarak hazırlanan sahnede performanslarını sergileyeceği Ankara elemelerinde öğrenciler kıyasıya yarışacak. Samsun, Adana, Gaziantep, Rize, Mersin, Eskişehir, Kayseri, Diyarbakır, Ordu, Zonguldak, Çorum, Şanlıurfa, Ağrı, Çankırı, Osmaniye, Tokat, Hatay, Giresun, Batman, Van, Bolu, Amasya, Kahramanmaraş, Karabük, Nevşehir, Aksaray, Malatya ve Ankara’dan 140 lisenin yarışacağı elemelerde arkadaşlarını desteklemek isteyenler yarışmayı ücretsiz izleyebilecek.

fizy 20. Liseler Arası Müzik Yarışması’nda İlk Sürpriz Seyircilere

 

fizy 20. Liseler Arası Müzik Yarışması’nın başlamasına sayılı günler kala 20. yıla özel sürprizler açıklanmaya başladı. Merakla beklenen yarışmanın ilk sürprizi seyircilere geldi: Biletler BİP’ten Seyircilerin, eleme turlarında ve finalde okullarını temsil eden öğrencileri izlemek ve BİP’ten hediye bilet kazanmak için yapmaları gereken şunlar: Eğer yoksa öncelikle telefonlarına BİP'i indirmek ve ‘’keşfet’’ bölümünden fizy LMY kanalını takibe alıp, adlarını ve soyadlarını yazıp göndermek. Bu adımları izledikten sonra başvuru yapan herkes, cep telefonu numarasına gelen bilet koduyla salondaki yerini alabiliyor.

 

Ankara Elemelerinin Performansları fizy’de

 

Müzik aşkıyla yanıp tutuşan gençler, gerçek müzik deneyimini bu sene fizy ile yaşamaya başladılar. fizy 20. Liselerarası Müzik Yarışması'nda bu yıl jürinin seçtiği finalistlere ek olarak 5 finalist daha eklenecek. Ankara elemelerinde yer alan 140 okulun performans videoları fizy uygulaması üzerinden izleyicilerin beğenisine sunulacak, videolara eklenen "beğen" özelliğiyle de internet oylaması yapılacak. Ayrıca, aday grupların destekçileri, sevdikleri performansları fizy üzerinden paylaşarak milyonlara ulaştırma fırsatı da yakalayacak.

 

HAYALLERİ SÜSLEYEN ÖDÜLLER

fizy’den Muhteşem Hediyeler:Üç Okula Üç Müzik Stüdyosu

 

20. yılında, fizy sponsorluğunda gerçekleştirilen, “fizy 20. Liselerarası Müzik Yarışması" için 81 ildeki 8.000 liseliyi birbirinden değerli ödüller de bekliyor. Organizasyonu 20 yıldır başarı ile sürdüren Serhat Hacıpaşalıoğlu önderliğindeki End Productions tarafından düzenlenen yarışmanın ödülleri arasında, cazip para ödüllerinin yanı sıra, bu sene fizy’nin üç okula kuracağı üç müzik stüdyosu ödülü de yer alıyor. Yarışmadaki kategoriler ve ödüller şöyle:

 

Yarışmanın “İcra” dalında ilk üçe giren gruplar için:

1.lik ödülü: 10.000 TL 
2.lik ödülü: 7.500 TL 
3.lük ödülü: 5.000 TL

 

Orkestra / Sahne Performansı dallarında ilk üçe giren gruplar için:

1.lik ödülü: 6.000 TL 
2.lik ödülü: 4.000 TL 
3.lük ödülü: 2.000 TL

Kız Solist / Erkek Solist / Enstrüman dallarında ilk üçe giren yarışmacılar için:

1.lik ödülü: 3.000 TL 
2.lik ödülü: 2.000 TL 
3.lük ödülü: 1.000 TL

Bu kategorilerin dışında Basın Özel Ödülü, Jüri Özel Ödülü ve Gençlik Dergileri Özel Ödülü’ kategorilerinde bir lise ve bir öğrenciye plaket verilecek.

 

Okan Üniversitesi’nden Üç Öğrenciye Eğitim Bursu

 

Ayrıca yarışmada üç öğrenci, yarışmanın eğitim sponsoru olan Okan Üniversitesi’nden eğitim bursu kazanma şansı elde edecek. Yarışmanın Eğitim Sponsoru Okan Üniversitesi, jürinin sahne performanslarına göre belirleyeceği 3 yarışmacıya ‘’Üstün Başarı Ödülü’’ veriyor!

1.lik Ödülü: Okan Üniversitesi Konservatuvarı %100 Eğitim Bursu 
2.lik Ödülü: Okan Üniversitesi Konservatuvarı % 50 Eğitim Bursu 
3.lik Ödülü: Okan Üniversitesi Konservatuvarı % 30 Eğitim Bursu

 

Eleme heyecanı 7 Nisan’da İzmir’de yapılacak elemelerle sona erecek. fizy 20. Liselerarası Müzik Yarışması’nın büyük finali ise, 22 Nisan’da İstanbul’da gerçekleştirilecek.

 

Yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgiye http://fizy.com/lmyadresinden ulaşmak mümkün.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
81 ilde Duman Operasyonu
81 ilde Duman Operasyonu
2018 yılı bütçe hazırlık çalışmaları başladı
2018 yılı bütçe hazırlık çalışmaları başladı