Kodlama Atölyeleri Açılmaya devam Ediyor
Advert

Kodlama Atölyeleri Açılmaya devam Ediyor

Rize Valisi Bektaş’ın himayesinde başlatılan ve öğrencilerin analitik düşünme becerilerinin artırılması ile bilgisayar programı kodlamalarını öğrenmelerini amaçlayan Kodlama Projesi kapsamında Kalkandere'de Kodlama ve Robotik Uygulama Atölyesi açıldı.

Kodlama Atölyeleri Açılmaya devam Ediyor
Kodlama Atölyeleri Açılmaya devam Ediyor admin

Rize Valisi Erdoğan Bektaş, bir dizi incelemelerde bulunmak ve Kalkandere Kodlama ve Robotik Uygulama Atölyesi’nin açılışını yapmak üzere Kalkandere ilçesini ziyaret etti.

Ziyaretinin ilk bölümünde Kalkandere Kaymakamı Eyüp Kaykaç’ı Makamında ziyaret eden Vali Bektaş, ilçede devam etmekte olan ve planlanan projeler hakkında Kaymakam Kaykaç’tan bilgiler aldı. Daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü hizmet binası içerisinde oluşturulan Kodlama ve Robotik Uygulama Atölyesi’nin açılışı gerçekleştirildi.Kalkandere Kodlama ve Robotik Uygulama Atölyesi’nin açılışında bir konuşma yapan Vali Bektaş, hızla gelişen dünyada, daha düne kadar adını bilmediğimiz birçok kavramın hayatımıza girdiğini ifade ederek; “Kodlamada bunlardan biri. Çağımız bilgisayar ve internet çağı. Üretilen her teknolojik ürün bir kod yazılımı ile çalışıyor. Bu yeni dönemde söz sahibi olmak istiyorsak bununla yüzleşmeliyiz. Ya başkalarının yaptığı programları kullanacağız, ya da bize ait milli programlar yazacağız” dedi.Kodlama atölyelerinin kamu kaynakları kullanılmadan, tamamen yerel imkanlarla oluşturulduğuna vurgu yapan Vali Bektaş, “Bu atölyelerin açılmasında emeği geçen başta hocalarımız olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Kodlama eğitimi henüz Milli Eğitim Bakanlığı müfredatında yer alınmasa da biz il genelinde oluşturacağımız bu atölyelerde, bilişim dersini vesile ederek 5 ve 6. sınıfa giden bütün öğrencilerimize kodlama eğitimini vermeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.Okuldan arta kalan zamanlarını internet kafelerde geçiren öğrencilerin “Kodlama Projesi” sayesinde artık internet kafelere gitmez olduklarını belirten Vali Bektaş, “Rize’den önce görev yaptığım Manisa’da bunun çok güzel örneklerine şahit olduk. Çok yönlü olarak hazırladığımız bu proje sayesinde Rize’de de bunu başaracağımızdan hiçbir kuşkum yok. Bu vesile ile buralarda öğrencilerimize eğitim veren başta hocalarımıza ve bu atölyelerin açılmasında katkısı olan herkese bir kez daha teşekkür etmek istiyorum” dedi.

rize kodlama eğitim atölye
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Özel güvenliklere 'uzun namlulu' silah izni
Özel güvenliklere 'uzun namlulu' silah izni
MHP Lideri Bahçeli'den bayram mesajı
MHP Lideri Bahçeli'den bayram mesajı