"Bak" Evet Turlarında

"Bak" Evet Turlarında

AK Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, Rize’nin Pazar ilçesinde vatandaş ve esnafla buluştu

admin

AK Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, “Milletin yetki verdiği hükümet iş yapacak, istikrarlı yönetimler iş başında olacak. Yasama güçlenecek, yürütmedeki çift başlı vesayetçi anlayış ortadan kalkacak.” dedi.

Bak, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin yürütmede olan iki başlığı ortadan kaldıracağını, geçmişte Cumhurbaşkanlarıyla başbakanlar arasında yaşanan anlaşmazlıkların ülkeyi çıkmaza soktuğunu, yeni sistemde bu tezatlığın ortadan kaldırılacağını söyledi.

CUMHURBAŞKANLARIYLA BAŞBAKANLAR ARASINDA YAŞANAN ANLAŞMAZLIKLAR TARİHE KARIŞACAK

AK Parti Rize Milletvekili Bak, “Geçmişte Cumhurbaşkanıyla başbakan arasında anlaşmazlıklar oldu. Krizler çıktı. Hepimiz buna şahidiz. Ahmet Necdet Sezer ile Bülent Ecevit arasında, Süleyman Demirel ile Turgut Özal arasında ve yine Süleyman Demirel ile Tansu Çiller arasında sorunlar oluştu. Pek çok örnekleri var. Bunlar ülkenin geleceğiyle ilgili kararlar alınmasında sonucu etkileyen durumlardır.” dedi.

YASAMA VE YÜRÜTMEYİ MİLLET DOĞRUDAN SEÇECEK

Bak, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde tek seçici ve karar verici millettir. Millet yasama ve yürütmesini seçecek ve doğrudan milletin iradesi hakim olacak. Milletin yetki verdiği hükümet iş yapacak, istikrarlı yönetimler iş başında olacak. Yasama güçlenecek, yürütmedeki çift başlı vesayetçi anlayış ortadan kalkacak.” diye konuştu.

osman aşkın bak evet gençler
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bayram tatili trafiğinde acı bilanço
Bayram tatili trafiğinde acı bilanço