Milletvekili Ayar: “İktidarı Millet Seçecek Endişeleri Bu”

Milletvekili Ayar: “İktidarı Millet Seçecek Endişeleri Bu”

AK Parti Rize Milletvekili Hikmet Ayar, “Hükümeti, iktidarı, yürütmeyi bundan sonra milletin ta kendisini tayin edecektir. Bundan dolayı endişe duyuyorlar” dedi.

Milletvekili Ayar: “İktidarı Millet Seçecek Endişeleri Bu”
Milletvekili Ayar: “İktidarı Millet Seçecek Endişeleri Bu” admin

“MİLLETİN VERMEDİĞİ İKTİDARLARI GÖRMEYECEĞİZ”

Milletvekili Ayar katıldığı canlı yayın programında, yeni sistemle birlikte milletin kendini yönetecek olanları tayin edeceğini söyleyerek, “Şu anki sistemde olan, milletvekillerinin yer değiştirmesiyle istenilen hükümetin oluşturulmasını istiyorlar. Bu devam etmeyecek. Milletin vermediği iktidarları Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle birlikte iktidarda görmeyeceğiz. Hükümeti, iktidarı, yürütmeyi bundan sonra milletin ta kendisini tayin edecektir. Bundan dolayı endişe duyuyorlar” dedi.

“GÜVEN OYUNU DA GENSORUYU DA MİLLET VERECEK”

Ayar, “Güven oyunu da gensoruyu da millet verecek. Seçilen hükümete imkan vereceğiz. Hükümet başarılı olursa millet devam der, yapmadığı taktirde millet ben değiştiriyorum diyecek” şeklinde konuştu.

“RİZE’DE TAŞ ÜSTÜNE TAŞ KOYAN HERKES BİZİM İÇİN DEĞERLİDİR”

Ayar, “Rize’de taş üstüne taş koyan herkes benim için değerlidir. Karadeniz sahil yolu Rizeli Başbakanımız Sayın Mesut Yılmaz’ın katkılarıyla başlamıştır. Biz iktidara gelmiş olduğumuzda o yol başlatılmamış olsaydı, biz o kadar hızlı bitiremeyebilirdik. Önceki iktidarlar tarafından fakülteler açılmamış olsaydı Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi bugün olduğu iyi noktada olamayabilirdi. Demokrat Parti zamanından İzzet Akçal, Refah Partisi döneminde Şevki Yılmaz hizmetler etmiştir. O dönemlerde bu katkıyı veren insanlara teşekkür ediyoruz.” dedi.

“DEMİREL, ÖZAL, YAZICIOĞLU, ERBAKAN HATTA KILIÇDAROĞLU BİLE BAŞKANLIK SİSTEMİNİN GEREKLİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ”

Ayar, eski siyasetçilerin de başkanlık sisteminin gerekli olduğuna ilişkin açıklamaları olduğunu söyleyerek, “Başkanlık sisteminin gerekli olduğuna  dair Süleyman Demirel’in Cumhurbaşkanlığı döneminde, Turgut Özal’ın da Cumhurbaşkanlığı döneminde tarif ettiği ifadeler vardır. Hatta Sayın Kılıçdaroğlu’nun 1998’de SSK genel müdürüyken bu memleket başkanlık sistemi gelmeden düzelmez ifadesi vardır. Sayın Muhsin Yazıcıoğlu’nun başkanlık sistemiyle ilgili söylemleri var. Rahmetli Erbakan’ın 1973 seçim beyannamesinde yürütmenin güçlendirilmesi noktasında başkanlık sistemine vurgu yapmıştır. Başkanlık sisteminin bugünkü sistemden daha doğru olduğunu söylemeyen kişi kalmamıştır.” şeklinde konuştu.

AK Parti Rize Milletvekili Hikmet Ayar cannlı yayın başkanlık sistemi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
81 ilde Duman Operasyonu
81 ilde Duman Operasyonu
2018 yılı bütçe hazırlık çalışmaları başladı
2018 yılı bütçe hazırlık çalışmaları başladı