Bir İylik Yap kendine Kurtul Kötü Alışkanlıklarından
Advert

Bir İylik Yap kendine Kurtul Kötü Alışkanlıklarından

Yeşilay Rize Şubesi tarafından, Mahmut Celalettin Ökten İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerine sigara, uyuşturucu ve teknoloji bağımlılığı konusunda konferans verildi.

Bir İylik Yap kendine Kurtul Kötü Alışkanlıklarından
Bir İylik Yap kendine Kurtul Kötü Alışkanlıklarından admin

Okulun Konferans Salonun'da düzenlenen konferansa, Yeşilay Yönetim Kurulu Üyeleri Selim Kandemir , İdris Pehlivan, Okul Müdürü Cemil Metoğlu, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

Yeşilay Rize Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Harun Mertoğlu, burada yaptığı konuşmada, Yeşilay'ın bugüne kadar toplumla ve gençlikle kucaklaşmayı, onları her türlü zararlı alışkanlıktan, bağımlılıktan korumayı ve kurtarmayı hedefleyen birçok faaliyete imza attığını söyledi.

Yeşilay Haftası etkinlikleri kapsamında vatandaşların bağımlılık konusunda farkındalık düzeyini arttırmak için çeşitli faaliyetler gerçekleştirdiklerini ifade eden Mertoğlu, "Yeşilay 97 yıldır bağımlılıklarla mücadele ediyor. Toplumu ayırt etmeden önleyici, koruyucu hizmetlerini her yere ve herkese ulaştırmaya çalışıyor." dedi.

Mertoğlu, Rize Şubesi olarak, okullar başta olmak üzere, halk eğitim merkezlerinde, gençlik ve kültür merkezlerinde yerel yönetimlerin desteğiyle önleme, bilgilendirme çalışmalarını yaptıklarını belirterek, "Etkinliklerimizde farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Bu yıl da bağımlılıklardan uzak durmak için ve sağlıklı yaşam için 'Sen de söz ver' diyerek bağımlılıkla ve zararlı alışkanlıklarla mücadele için tüm otoriteleri ve toplumu harekete geçirmeyi amaçlıyoruz. Bağımlılıklar sadece ülkemizin değil, tüm dünyanın geleceğini tehdit ediyor. Sorumluluğumuz büyük. Omuzlarımızdaki yük ağır. Geleceğimizi bağımlılıklardan korumak için her yerde zararlı alışkanlıklarla mücadelemize devam edeceğiz."

Konferansın ardından okul bahçesinde kurulan Yeşilay standında öğrencilere broşür ve promosyon dağıtıldı.

Rize Yeşilay Rize Şubesi Yeşilay Harun Mertoğlu bağımlılık konferans
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Özel güvenliklere 'uzun namlulu' silah izni
Özel güvenliklere 'uzun namlulu' silah izni
MHP Lideri Bahçeli'den bayram mesajı
MHP Lideri Bahçeli'den bayram mesajı