Şehit Aileleri İçin Anlamlı proje
Advert

Şehit Aileleri İçin Anlamlı proje

Rize'de Gülbahar Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Giyim Üretimi Teknolojisi öğrencileri, kendi işledikleri 250 Türk bayrağını, 15 Temmuz şehitlerinin ailelerine gönderdi.

Şehit Aileleri İçin Anlamlı proje
Şehit Aileleri İçin Anlamlı proje admin

Öğretmenleri Esma Öztürk ve Engin Şenol öncülüğünde yaklaşık 3 ay önce "250 Şehit Ailesine 250 Bayrak" projesi başlatan 9 öğrenci, proje kapsamında, 200 metre kumaş kullanarak 250 Türk bayrağını el işlemesiyle yaptı. 

Okulun konferans salonunda düzenlenen programda, öğrencilerin yaptıkları bayraklar 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan 6 vatandaşın ailelerine takdim edildi.

Programda, öğrencilerin kaleme aldıkları şiir ve mektupların okunması sırasında bazı öğrenci ve aileler duygulu anlar yaşadı.

Proje koordinatörü Engin Şenol, yaptığı açıklamada, projeyle 15 Temmuz hain darbe girişimini unutturmamak ve bayrağın manevi değeri ile şehit ailelerinin kalbinde yer edinebilmeyi amaçladıklarını belirtti.

Öğrencilerin kendi tasarlayıp diktikleri bayrakları şehit ailelerine hediye ettiklerini anlatan Şenol, "Üç aylık çalışma sonucunda öğrencilerimiz kendi emekleri ile oluşturdu. 200 metrelik kumaştan bayrakları oluşturduk. Edebiyat öğretmenlerimizin desteği ile birlikte hazırladığımız mektuplarımızı da şehit ailelerine gönderdik" ifadelerini kullandı.

Öğrencilerden Ayşe Pakoğlu ise şehit ailelerine destek için bayrak dikip mektup yazdıklarını dile getirdi.

Bayrakları büyük bir heyecanla hazırladıklarını aktaran Pakoğlu, "Öğretmenlerimiz bizden böyle bir görev isteyince çok mutlu olduk. Kaç tane bayrak diktiğimi hatırlamıyorum ama çok duygulandım. Bayraklardan iki üç tanesinde gözyaşım var. Gerçekten çok özel bir çalışma oldu. Onların kalbine bir nebze olsun dokunmak istedik" diye konuştu.

Öğretmen Esma Öztürk ise öğrencilerin bayrakları tamamen 1920'li yıllara göre hazırladıklarını belirterek, ay ve yıldızı el işi diktiklerini ve çok özel bir çalışmayı tamamladıklarını ifade etti.

 

250 Şehit Ailesine 250 Bayrak projesi Rize Esma Öztürk Engin Şenol Gülbahar Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Giyim Üretimi Teknolojisi 250 şehide 250 bayrak
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
81 ilde Duman Operasyonu
81 ilde Duman Operasyonu
2018 yılı bütçe hazırlık çalışmaları başladı
2018 yılı bütçe hazırlık çalışmaları başladı