Rize'de genç gönüllüler afete hazırlanacak
Advert

Rize'de genç gönüllüler afete hazırlanacak

Rize Gençlik Merkezi'nde "Temel Afet Bilinci Eğitmen Eğitimi" programı düzenleniyor.

Rize'de genç gönüllüler afete hazırlanacak
Rize'de genç gönüllüler afete hazırlanacak admin

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen "Afete Hazır Türkiye - Afet Bilinci Eğitmen Eğitimleri" ile özellikle gençlere afetlerin ilk 72 saatine hazırlık olmaları için afete hazırlık kültürünü kazandırmak, farkındalık yaratmak, yaşadıkları mekanda alabilecekleri temel önlemleri paylaşmak, afetlerde doğru davranış şekillerini öğrenmelerini ve uygulamalarını sağlamak amaçlanıyor.

Eğitim, 18-20 Ekim tarihleri arasında Rize Gençlik Merkezi’nde yapılacak. 3 gün sürecek eğitimden 18-29 yaş arasındaki gençler yararlanabilecek.

Başvurular www.gengonulluler.gov.tr üzerinden yapılacak. Eğitimin son başvuru tarihi 3 Ekim olup  eğitime katılacak kişilere kabul edildiklerine dair bilgi 4 Ekim’de sistem üzerinden gönderilecek.

Eğitim hakkında açıklama yapan Rize Gençlik Merkezi Müdürü Yasin Çakmakçı; “İlimiz içinde yaşadığımız coğrafya dolayısıyla doğal afet bölgesi konumundadır. Doğal afetler ne yazık ki gündelik yaşamımızın bir parçası olmuş durumdadır bu durum göz önüne alınınca gençlerimizin doğal afetler konusunda daha bilinçli yetişmesi gerekmektedir bu nedenle bizler bu eğitimi ciddi derecede önemsiyor ve tüm gençlerimizin son başvuru tarihi olan 3 Ekim Pazartesi tarihine kadar www.gengonulluler.gov.tr adresinden başvuru yapmalarını hatırlatıyor ve  18-20 Ekim 2016 tarihleri arasında da Gençlik Merkezimize bekliyoruz.” dedi.

Eğitimde Yer Alan Konular ise şu şekildedir;

Afetlerle Mücadelede Temel Bilgi ve Kavramlar Afet Bilinci Kültürü Afet hazırlıklarında Toplumsal Güç Birliği Yaşam Çevremizdeki Riskler Yaşam Çevremizdeki Risklerin Azaltılması Zorunlu Deprem Sigortası Yapısal Olmayan Risklerin Önlenmesi Afetlerin ilk 72 saati için hazırlık Aile Afet Planı Afetler Öncesi, Sırası ve Sonrasında Uygulanması Önerilen Doğru Davranış Şekilleri Afetlerin Sonrası İlk Saatler Afetler Sonrası Temel İhtiyaçlar Basit Arama Kurtarma Yangın Bilgisi Triaj

Düzenlenen eğitim sonrası gençlere Temel Afet Bilinci Eğitmeni Sertifikası verilecektir.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
81 ilde Duman Operasyonu
81 ilde Duman Operasyonu
2018 yılı bütçe hazırlık çalışmaları başladı
2018 yılı bütçe hazırlık çalışmaları başladı