RTEÜ puanları artış gösterdi
Advert

RTEÜ puanları artış gösterdi

2016 ÖSYS yerleşme sonuçlarına göre Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nin hem ön lisans programlarının, hem de lisans programlarının puanları artış gösterdi.

RTEÜ puanları artış gösterdi
RTEÜ puanları artış gösterdi admin

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nin her geçen yıl eğitim öğretim alt yapısı ile ar-ge altyapısının geliştiği ve akademik kadrosunun güçlendiği belirtilirken, bunlara bağlı olarak bünyesindeki fakülte ve yüksekokulların puanlarının da yükseldiği ifade edildi.

2016 ÖSYS yerleşme sonuçlarına göre Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nin hem ön lisans programlarının, hem de lisans programlarının puanlarının gözle görülür oranda arttığı vurgulanan açıklamada şöyle denildi; "2015 yılında 446 taban puan ile öğrenci alan Tıp Fakültesinin puanı bir yılda 20 puan artmış ve Tıp Fakültesi 2016 yılında 466 taban puanla öğrenci almıştır. Diş Hekimliği Fakültesi’nin puanı bir önceki yıl 431 iken bu yıl 456 puana yükselmiştir. Yine aynı şekilde İlahiyat Fakültesinin puanı 20; Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliğinin puanı 24; Türkçe Öğretmenliğinin puanı 25; Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetiminin puanı 34; Uluslararası Ticaret ve Lojistik programının puanı 23 ve Hemşirelik Programının puanı da 37 artmıştır.

Aşağıdaki tabloda Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nin Fakülte ve Yüksekokullarında yer alan lisans programlar ile onların 2015 ve 2016 yılı puanları ve puanlardaki artış görülmektedir. Tablo detaylı olarak incelendiğinde Üniversitenin puanlarındaki hızlı yükseliş gözle görülür oranda ortaya çıkmaktadır."

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
81 ilde Duman Operasyonu
81 ilde Duman Operasyonu
2018 yılı bütçe hazırlık çalışmaları başladı
2018 yılı bütçe hazırlık çalışmaları başladı